makijaż permanentny ust jak długo się utrzymuje

Makijaż permanentny ust – jak długo się utrzymuje i od czego zależy jego trwałość?

W ostatnich latach makijaż permanentny ust cieszy się coraz większą popularnością. Każda kobieta chce wyglądać pięknie, dzięki czemu zwiększa jej pewność siebie i poczucie własnej wartości. Zabieg ten nie tylko poprawia wygląd ust, ale także może tuszować niewielkie niedoskonałości. Na czym polega makijaż permanentny i jak długo utrzymuje się jego efekt? O czym warto pamiętać przed jego wykonaniem? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Czy trwały oznacza na zawsze?

Choć nazwa może mylić, makijaż permanentny ust czy brwi nie jest na zawsze. Szacuje się, że utrzymuje się na skórze około 1-3 lata. Na trwałość efektu wpływa rodzaj skóry, na której wykonano zabieg, użyta metoda, a także zastosowane pigmenty. Jeśli chcesz, by efekty makijażu permanentnego ust utrzymywały się jak najdłużej, warto co roku dokonać odświeżenia w celu uzupełnienia pigmentu.

Czynniki wpływające na trwałość makijażu permanentnego ust

Trwałość zabiegu makijażu permanentnego zależy od nie tylko od pracy linergistki i indywidualnych predyspozycji, ale także od czynników zewnętrznych. Co dokładnie może mieć wpływ na ostateczny efekt?

Metoda mikropigmentacji

Zabieg makijażu permanentnego może być wykonywany na różne sposoby. Czasem używana jest jedna igła, czasem dwie, czasem stosuje się mocniejszy, a czasem słabszy pigment. Warto pamiętać, by wybierać salony, które stosują wysokiej jakości pigmenty. Będzie to miało wpływ nie tylko na trwałość makijażu, ale także na proces gojenia. Ponadto bardzo ważna jest głębokość na jaką wprowadza się barwnik. Im większa, tym dłużej utrzymuje się efekt makijażu. Natomiast jeśli pigment zostanie wprowadzony zbyt głęboko, może dojść do naruszenia naczyń krwionośnych, a tym samym do zniszczenia ostatecznego efektu.

Struktura skóry

Typ skóry ma także duże znaczenie w trwałości makijażu permanentnego. Każda skóra inaczej przyjmuje barwnik, inaczej się złuszcza, regeneruje, a także w innym tempie produkuje sebum. Statystycznie makijaż dłużej utrzymuje się na skórze suchej niż na skórze tłustej.

Styl oraz higiena życia

Kolejna kwestia to styl życia i odpowiednia pielęgnacja. Już od samego początku, zaraz po zabiegu należy stosować wysokiej jakości masło, serum oraz kremy nawilżające. Świetnie sprawdzi się tu nasz zestaw regeneracyjny, gdzie poszczególne kosmetyki zawierają wysokiej jakości składniki aktywne, które przyczyniają się do regeneracji, odżywienia, a także utrwalenia efektów makijażu permanentnego.

Czynniki zewnętrzne

Innym ważnym czynnikiem, który wpływa na trwałość makijażu permanentnego są czynniki zewnętrzne takie jak promieniowanie UV. Przez co najmniej miesiąc powinno unikać się promieniowania słonecznego oraz solarium, a w przypadku wyjścia na zewnątrz należy stosować kremy z filtrem. Ma to wpływ nie tylko na makijaż permanentny ust, ale także na ogólną kondycję cery.

Makijaż permanentny – ile się utrzymuje?

Choć makijaż permanentny nie jest na zawsze, to jego czas utrzymywania się wciąż jest dłuższy niż w przypadku tradycyjnego make up. W dodatku nie wymaga codziennych poprawek czy demakijażu, przez co eliminuje konieczność kupowania kolejnych kosmetyków. Dodatkowo wystarczy wykonać go raz, by naturalny efekt utrzymywał się w każdym ważnym momencie. Stosując właściwą codzienną pielęgnację, dbając o odpowiednie nawilżenie możemy cieszyć się efektami nawet 2-3 lata. Raz do roku warto dokonać odświeżenia, dzięki czemu kolor barwnika będzie przez cały czas intensywny.

Makijaż permanentny ust – na czym polega ten zabieg?

To mało inwazyjny zabieg podobny do tatuażu, który polega na wprowadzeniu w skórę ust pigmentu w celu poprawy ich kształtu i koloru. Wprowadzanie barwników wykonuje linergistka, a cały zabieg ze względu na użycie igieł odbywa się w znieczuleniu miejscowym. W wyniku naturalnego procesu łuszczenia się naskórka, część pigmentów jest wydalana z organizmu, stąd konieczne jest powtórzenie zabiegu po około 3-4 tygodniach. Później można cieszyć się efektami przez długi czas.

To, jak makijaż permanentny ust przebiega wyjaśniamy tutaj.

W jakim celu przeprowadza się makijaż permanentny ust?

Choć w makijażu permanentnym ust chodzi przede wszystkim o poprawienie konturu i koloru ust, to często dodatkowym efektem jest subtelne optyczne powiększenie ust. Jest to w związku z tym idealne rozwiązanie dla osób, które chciałyby mieć lekko większe usta, ale jednocześnie nie są zainteresowane bardziej inwazyjnym zabiegiem. Kolejny powód związany jest z poprawą pewności siebie w przypadku deformacji czy niedoskonałości. Odpowiednie cieniowanie może w takim wypadku wyrównać koloryt lub kształt. Ostatnia kwestia to wygoda. Decydując się na makijaż permanentny można zapomnieć o takich kosmetykach jak pomadki czy błyszczyki, usta cały czas wyglądają na pomalowane. Przeczytaj też o pozostałych zaletach i o tym, czy warto zdecydować się na makijaż permanentny ust.

Kolejnym krokiem po wykonaniu makijażu ust może być makijaż permanentny brwi, czy kreski permanentne, dzięki czemu uzyskujemy ładnie podkreślone oczy.

Spis treści

Przeczytaj również:

makijaz-permanentny-brwi-dzien-po-dniu

Makijaż permanentny brwi dzień po dniu

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi skóra regeneruje się, a pigment stabilizuje w jej głębszych warstwach. Wpływa to na zmiany wyglądu naskórka, wykonanych kresek nad oczami