makijaż permanentny ust przebieg gojenie pielęgnacja

Makijaż permanentny ust – jak przebiega i wygląda gojenie?

Piękny i zmysłowy makijaż, który nie dość, że podkreśla naszą urodę, to jeszcze nie wymaga ciągłych poprawek i martwienia się czy wciąż jest w doskonałej formie to marzenie każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że coraz częściej pokładamy nadzieje w makijażu permanentnym, w tym także w makijażu permanentnym ust. Jest jednak kilka aspektów, które wciąż budzą niepokój i wokół których narosło wiele mitów i legend. Dziś skupimy się na wykonaniu makijażu permanentnego ust i właściwej pielęgnacji tuż po zabiegu.

Ile trwa gojenie ust po makijażu permanentnym?

Gojące się po zabiegu usta to, jak w przypadku każdej gojącej się rany sprawa dość indywidualna. Wszystko zależy od predyspozycji naszego organizmu, samopoczucia i pielęgnacji ust. Maksymalny okres, w czasie którego usta powinny się całkowicie zagoić to dwa tygodnie od wykonania zabiegu.

Od czego zależy proces regeneracji ust po zabiegu?

Oprócz zdolności regeneracyjnych naszego organizmu, na które absolutnie nie mamy wpływu, są jeszcze sposoby, którymi możemy wspomóc nasz organizm w regeneracji i wpłynąć na finalny wygląd, który ma zapewnić zabieg makijażu. Chodzi oczywiście o stosowanie odpowiedniej pielęgnacji i dopasowanych kosmetyków, sprecyzowanych pod regeneracje po zabiegu makijażu permanentnego.

Czego nie robić po makijażu permanentnym?

Jest kilka rzeczy których należy unikać, gdy mamy świeżo zrobiony makijaż permanentny ust, między innymi:

  • zrezygnuj w trakcie gojenia z solarium, basenu, jacuzzi,
  • nie drap ust, nie ciągnij odstających skórek, nie zdrapuj strupków,
  • nie stosuj szminek, błyszczyków, pomadek,
  • unikaj alkoholu, ostrych potraw, gorących napojów,
  • unikaj opalania.

Etapy gojenia makijażu permanentnego ust

Gojenie makijażu permanentnego może przebiegać trochę inaczej w zależności od danego organizmu, jednak są etapy, które się powtarzają czyli:

Etap 1

Opuchlizna. Jako że pigment wprowadzany jest pod skórę, to rejon warg po zakończonym zabiegu będzie opuchnięty i obolały. Może to potrwać nawet do 5 dni.

Obawiasz się bólu podczas zabiegu? Przeczytaj nasz wpis o tym, czy makijaż permanentny boli.

Etap 2

Kolejnym krokiem jest pozbywanie się barwnika. Skóra może rogowacieć, mogą pojawić się strupki, czy uczucie swędzenia. W żadnym razie nie wolno zdrapywać strupków na wargach. Skórę należy nawilżać, i chronić przy pomocy dedykowanych kosmetyków. Świetnie sprawdzi się do tego nasz zestaw regeneracyjny – serum, krem i masło. Zawarte w produktach składniki nie tylko koją i regenerują, ale także odżywiają i nawilżają skórę wokół ust.

Etap 3

Pełna regeneracja. Skórę trzeba zabezpieczać, myć mydłem i dbać o dostarczanie jej niezbędnych składników. Na tym etapie, barwnik straci na wyrazistości i osiągnie oczekiwany kolor.

Pielęgnacja ust po makijażu permanentnym

Podstawą jest ochrona warg przed infekcjami. Mycie delikatnym mydłem i nakładanie kremów to konieczność. Najlepiej aby kremy i masło były przeznaczone do skóry po makijażu permanentnym. Krem nakładamy kilka razy dziennie, aby skóra zawsze była odpowiednio nawilżona. Na noc stosujemy serum, które dodatkowo odżywi skórę.

Skutki niepożądane po zabiegu makijażu permanentnego ust

Pamiętajmy, że permanentne usta to proces ingerencji w nasz organizm i może wywoływać różne objawy, związane z gojeniem. Czasem może powodować tylko niewielki dyskomfort i przejść prawie niezauważenie. Czasem jednak ma trochę inne konsekwencje i musimy wiedzieć, kiedy wystarczy lepsza pielęgnacja, a kiedy warto udać się do salonu, który wykonał makijaż permanentny ust.

Pojawienie się opryszczki

Makijaż permanentny ust osłabia organizm i może powodować pojawienie się opryszczki. Przed wykonaniem pierwszego zabiegu warto skonsultować to w salonie, aby załączyć leki antywirusowe. Jeśli jednak opryszczka się już pojawiła, musimy zrobić wszystko, aby jak najszybciej się jej pozbyć. Po przebytej opryszczce w miejscu bąbli może występować różnica koloru.

Inny kolor

Tuż po zabiegu makijażu permanentnego (nawet przez około pierwszy tydzień), pigment będzie dużo wyraźniejszy, niż finalnie oczekiwany. Nie należy się tym martwić. To zupełnie normalne. Naskórek będzie się łuszczyć i regenerować, przez co barwnik straci na natężeniu.

Krzywe usta

Jako że usta mogą być zaczerwienione i spuchnięte, mogą dawać uczucie, że straciły swój naturalny kształt i się wykrzywiły. Związane jest to z opuchlizną, która punktowo deformuje usta. Po zakończeniu gojenia usta permanentne odzyskają swój naturalny kontur i wrócą do zwykłego kształtu.

Suche i spierzchnięte usta

Jeśli mamy problem z suchymi i spierzchniętymi ustami, to znak, że pominięto zalecenia dotyczące ciągłego nawilżania. Niezmiernie ważne jest, aby pielęgnować usta stosując odpowiedni preparat na nawilżenie, gdyż wyschnięte szybciej się ścierają i mogą stracić upragniony przez nas kolor.

Mycie zębów podczas gojenia makijażu permanentnego ust

Higiena jamy ustnej jest równie ważna jak makijaż permanentny ust. Gojenie się ust nie wpływa więc w żaden sposób na częstotliwość czy długość mycia zębów. Jedyne na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę to siła z jaką to robimy. Delikatne ruchy nie wpływają na wrażliwe wargi. Warto też aby w miarę możliwości podczas mycia unikać kontaktu między ustami, a pastą do zębów, a po myciu dokładnie umyć wargi delikatnym mydłem.

Spis treści

Przeczytaj również:

makijaz-permanentny-brwi-dzien-po-dniu

Makijaż permanentny brwi dzień po dniu

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi skóra regeneruje się, a pigment stabilizuje w jej głębszych warstwach. Wpływa to na zmiany wyglądu naskórka, wykonanych kresek nad oczami