makijaż permanentny ust czy warto

Makijaż permanentny ust – czy warto go zrobić?

Żyjemy w ciągłym pędzie, dodatkowo często w różnych miejscach, czy to w pracy czy na spotkaniach towarzyskich wygląd odgrywa ogromne znaczenie. W takim wypadku, każda chwila oszczędzona na robieniu czy poprawianiu idealnego makijażu jest cenna. Nic więc dziwnego, że na popularności zyskuje makijaż permanentny, a zwłaszcza usta permanentne czy brwi. Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem, jakie są efekty makijażu permanentnego ust i czy makijaż permanentny ust boli, sprawdzimy w dzisiejszym wpisie.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego ust?

Zacznijmy od tego, jak robi się permanentny makijaż ust. Sam zabieg przypomina tatuowanie, to znaczy za pomocą maszynki z igłą wprowadzamy barwnik pod skórę. Proste. Jednak w przeciwieństwie do tatuowania, barwnik umieszczany jest dużo płyciej. Makijaż permanentnych ust wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, igła przebija warstwę skóry właściwej, pigment jest tam umieszczany i tak cały proces jest powtarzany raz za razem, aż osiągniemy zaplanowany kształt warg.

Po wykonaniu makijażu permanentnego ust, nadchodzi moment gojenia, który może trwać od 2 do nawet 4 tygodni (wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji osoby poddającej się zabiegowi). W jego trakcie bardzo istotna jest odpowiednia pielęgnacja i dbanie o higienę. Należy nawilżać i odżywiać usta dedykowanym masłem oraz serum regeneracyjnym. Zaniedbanie tych czynności może opóźnić proces gojenia, zniszczyć efekt trwałego makijażu lub skończyć się wystąpieniem opryszczki.

Gdy wargi się zagoją zazwyczaj trzeba się udać do salonu na drobne poprawki, aby makijaż permanentny i kolor ust był równomierny i dawał naturalny wygląd.

Czy makijaż permanentny ust jest bolesny?

To, czy będziemy odczuwać ból i na jakim poziomie zależy od predyspozycji osoby poddającej się robieniu ust permanentnych, wprawnej ręki linergistki, przeprowadzającej zabieg oraz od jakości użytych narzędzi. Lecz nie ma co się martwić, medycyna estetyczna wychodzi na przeciw i zabieg jest także osiągalny dla osób o niskim progu bólu. W takim przypadku stosuje się dodatkowe kremy lub żele o znieczuleniu miejscowym.

Więcej o tym, czy makijaż permanentny ust boli przeczytasz tutaj.

Makijaż permanentny ust – efekty przed i po

Do wykonania makijażu permanentnego ust jak i w przypadku innych zabiegów kosmetycznych często, bardziej niż chęć zaoszczędzenia czasu, popycha chęć poprawienia niedoskonałości. Chodzi o niedoskonałości okolicy ust, odbarwienia, ubytki, a najczęściej o ich kształt. Po makijażu permanentnym ust ich kształt stanie się symetryczny i pełniejszy, barwa równa i wyraźna, a wszelkie odbarwienia i niedoskonałości ukryte. Dobrze wykonany makijaż permanentny ust ma jednak swoją cenę i nakłada na nas obowiązek, aby specjalnie pielęgnować usta. Warto to wziąć pod uwagę przy wybieraniu salonu do przeprowadzenia zabiegu.

Jak długo utrzymują się efekty?

Przyjmuje się, że dobrze wykonane permanentne usta utrzymują się od 2 do 3 lat od wykonania zabiegu i korekty makijażu. Zdarzają się jednak przypadki, że nawet po 5 latach makijaż permanentny jest widoczny. Zależy to od takich czynników jak:

 • styl życia,
 • narażenie na promieniowanie UV,
 • cena makijażu (sprzęt, rodzaj barwnika, pielęgnacja w trakcie gojenia),
 • indywidualne predyspozycje organizmu,
 • stosowanie się do zasad salonu kosmetycznego w trakcie gojenia po zabiegu makijażu permanentnego ust (pielęgnacja, przyjmowanie leków, nieużywanie szminki, itp.).

Dlaczego warto wykonać makijaż permanentny ust?

Często impulsem blokującym przed poddaniem się zabiegowi jest jego cena i ilość czynności, o których trzeba pamiętać podczas regeneracji. Jeśli to nas wstrzymuje przed wykonaniem makijażu permanentnego ust warto teraz spojrzeć na plusy całego zabiegu:

 • piękne usta o doskonałym równym kształcie,
 • ich kolor pasujący do koloru cery i naszego wyglądu 
 • zawsze doskonały wygląd, bez rozmazów, czy zabrudzeń,
 • oszczędność czasu i pieniędzy na makijażu ust,
 • wzrost pewności siebie,
 • i co najważniejsze, dokładnie taki look, jaki sobie wymarzyłaś.

Spis treści

Przeczytaj również:

czym-smarowac-usta-po-makijazu-permanentnym

Czym smarować usta po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny ust to zabieg kosmetyczny, którego popularność wciąż rośnie. Po jego wykonaniu niezbędna jest jednak właściwa pielęgnacja ust, która sprawi, że efekt będzie jeszcze