brwi-permanentne-po-odpadnieciu-strupkow

Brwi permanentne po odpadnięciu strupków – wygląd, pielęgnacja i zalecenia

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi na skórze pojawiają się strupki – to skutek przerwania ciągłości naskórka w czasie zabiegu. Odpadają one po około 7-8 dniach po jego przeprowadzeniu. Jest to znak, że proces gojenia brwi po zabiegu przebiega prawidłowo. Dowiedz się, co robić, gdy strupki odpadną ze skóry i jak powinna ona wtedy wyglądać.

Jak powinny wyglądać brwi permanentne po odpadnięciu strupków?

Brwi po odpadnięciu strupków powinny wydawać się jaśniejsze niż zaraz po wykonaniu makijażu permanentnego. Jednocześnie skóra może być wtedy ciągle podrażniona, zaczerwieniona i wrażliwa na dotyk. Jest to wpisane w naturalny proces gojenia się brwi po makijażu permanentnym. Z czego wynika zmiana wyglądu, a w tym koloru brwi, po odpadnięciu strupków?

Dlaczego brwi permanentne zmieniają kolor po odpadnięciu strupków? Wyjaśniamy proces gojenia

Brwi permanentne zmieniają kolor po odpadnięciu strupków, gdyż dochodzi wtedy do usunięcia nadmiaru barwnika wprowadzonego pod skórę przez linergistkę. Nie wpływa to na trwałość makijażu oraz końcowy efekt zabiegu, na który trzeba poczekać nawet do 8 tygodni (licząc od momentu jego wykonania).

Po wprowadzeniu pigmentu przez linergistkę skóra jest w fazie zapalnej, gdyż znajdują się na niej rany. Może być zaczerwieniona, podrażniona, obolała i delikatnie opuchnięta. Natomiast brwi mogą wydawać się przerysowane i zbyt ciemne.

Po 3 dniach od zabiegu zaczyna się proces keratynizacji (rogowacenia) naskórka. Wtedy na brwiach pojawiają się strupki. Odpadają one wraz z nadmiarem barwnika po około tygodniu po wykonaniu makijażu permanentnego. Brwi stają się wtedy jaśniejsze, jednak w tym momencie pigment wprowadzony do skóry dopiero zaczyna się w niej stabilizować. Proces ten trwa od 6 do 8 tygodni. Po tym czasie można zobaczyć ostateczne efekty zabiegu brwi, czyli ich docelowy kolor.

Pamiętaj, aby troskliwie zadbać o skórę po wykonaniu makijażu permanentnego. Jak zatroszczyć się wtedy o brwi i jak postępować po odpadnięciu strupków?

Jak dbać o brwi permanentne po odpadnięciu strupków? Tajniki pielęgnacji

Po odpadnięciu strupków po wykonaniu makijażu permanentnego brwi należy postępować zgodnie z zaleceniami linergistki. W tym czasie ważne są:

  • zabezpieczenie skóry przed czynnikami mogącymi wywoływać jej podrażnienia – po odpadnięciu strupków należy chronić ją przed promieniami UV, zrezygnować z makijażu w okolicach łuku brwiowego oraz ze stosowania kosmetyków pielęgnacyjnych zawierających alkohol;

  • regularne nawilżanie skóry pielęgnacja brwi po makijażu permanentnym wymaga stosowania kosmetyków ze składnikami pomagającymi nawilżyć i natłuścić naskórek; ma to znaczenie zwłaszcza po 7-8 dniu od zabiegu, czyli w momencie, kiedy strupki odpadły z gojącej się skóry.

Natłuszczanie po zabiegu wykonanym przez linergistkę jest kluczowe, by troskliwe zadbać o naskórek, z którego odpadły strupki. Jak długo należy stosować kosmetyki natłuszczające po zrobieniu makijażu permanentnego brwi?

Makijaż permanentny brwi – jak długo natłuszczać brwi w trakcie gojenia?

Brwi w trakcie gojenia po wykonaniu makijażu permanentnego należy natłuszczać od momentu odpadnięcia strupków przez 7 kolejnych dni. Czas ten może jednak się wydłużyć. To, jak długo natłuszczać brwi permanentne, zależy od kondycji skóry po zabiegu i tego, jak szybko się ona regeneruje.

W ofercie NebaPMU znajdują się kosmetyki produkowane z myślą o tych, którzy zdecydowali się podkreślić swoją urodę, korzystając z usług linergistki. To produkty do pielęgnacji skóry i brwi po makijażu permanentnym. Znajduje się wśród nich masło ze składnikami wspierającymi jej odżywienie, ochronę, nawilżenie i natłuszczenie. Jego skład bazuje m.in. na maśle shea i z mango, na oleju z nasion słonecznika i na wyciągu z zielonej herbaty.

Poznaj też inne nasze kosmetyki do pielęgnacji skóry po makijażu permanentnym z naturalnymi składnikami pomagającymi w procesie gojenia brwi. Dowiedz się również, kiedy należy udać się do linergistki po wykonaniu zabiegu.

Kiedy warto skonsultować wygląd brwi po zabiegu PMU ze specjalistą?

Po wykonaniu zabiegu PMU warto skonsultować się ze specjalistką w przypadku wątpliwości i uwag co do symetrii oraz pożądanego koloru brwi. Po ok. 8 tygodniach widać ostateczny efekt pracy linergistki. Jeżeli nie będziesz z niego zadowolona, to po tym czasie możesz zgłosić się do salonu kosmetycznego na wykonanie korekty zabiegu. Zrób to, jeśli zauważysz, że makijaż permanentny brwi się nie przyjął (jego kolor jest mniej intensywny, niż tego oczekiwałaś) i gdy będzie on asymetryczny na obu łukach brwiowych.

Należy też udać się do linergistki (lub lekarza), jeżeli zabieg spowodował reakcję alergiczną lub ostry i przedłużający się stan zapalny. Jego objawami mogą być duży obrzęk łuku brwiowego, jego wysoka wrażliwość na dotyk i uciążliwe dolegliwości bólowe, a nawet podwyższona temperatura.

Zabieg makijażu permanentnego to sposób na to, aby oczy były wyraziście podkreślone – i to bez czasochłonnego ich codziennego malowania. Jeżeli się na niego zdecydujesz, pamiętaj, aby zadbać o skórę od pierwszych chwil po jego wykonaniu. Troszcz się o nią też wtedy, gdy zauważysz strupki odpadające z łuku brwiowego. Pomoże to szybciej zregenerować skórę, tak by zapewnić jej komfort i by zapewnić piękny wygląd nowym brwiom.

Spis treści

Przeczytaj również:

makijaz-permanentny-brwi-dzien-po-dniu

Makijaż permanentny brwi dzień po dniu

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi skóra regeneruje się, a pigment stabilizuje w jej głębszych warstwach. Wpływa to na zmiany wyglądu naskórka, wykonanych kresek nad oczami

czy-makijaz-permanentny-jest-bezpieczny

Czy makijaż permanentny brwi jest bezpieczny?

Marzysz o trwałym podkreśleniu oprawy oka i zastanawia cię bezpieczeństwo makijażu permanentnego? Wokół tej procedury narosło wiele mitów, które można włożyć między bajki. Wyjaśniamy, dlaczego