czym-smarowac-brwi-po-makijazu-permanentnym

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Okres po wykonaniu makijażu permanentnego brwi dla wielu z nas jest stresujący. Widzimy wszystkie te zmiany, opuchnięcia i zaczerwienienia, a jednak niewiele możemy z tym zrobić. Staramy się więc jak najlepiej odżywić skórę i wspomóc proces gojenia brwi. Warto jednak znać pewne zasady dotyczące pielęgnacji skóry po zabiegu i wiedzieć czego nam nie wolno. Dziś przyjrzymy się temu, czym smarować brwi po makijażu permanentnym i sprawdzimy co może pomóc w gojeniu, a także czego warto unikać.

Czy trzeba smarować brwi po makijażu permanentnym?

Nasza skóra najlepiej goi się gdy ma pod dostatkiem wszystkich potrzebnych składników i gdy nie musi zajmować się dodatkowo zwalczaniem infekcji. W przypadku makijażu permanentnego ust, nie ma konieczności smarowania ust. Przy makijażu permanentnym brwi sytuacja wygląda jednak inaczej. Chcąc cieszyć się pięknymi brwiami należy zadbać o ich odpowiednią pielęgnację zarówno w trakcie ich gojenia jak i po jego zakończeniu. Już po wykonaniu zabiegu warto sięgnąć po regeneracyjne kosmetyki, dzięki którym wydłużamy żywotność naszego makijażu i wpływamy na poprawę kondycji skóry.

Pielęgnacja brwi po zabiegu makijażu permanentnego – nasze rekomendacje

Na początek, zacznijmy od tego, czego nie wolno. Nie wolno się kąpać, korzystać z sauny i jacuzzi, uprawiać kontaktowych sportów, zaniedbywać pielęgnacji. Wszystko to zwiększa ryzyko wystąpienia po makijażu permanentnym brwi infekcji lub zakażenia.

Jeśli zaś chodzi o to, co powinniśmy robić to:

  • podczas gojenia odpuścić zwykły makijaż,
  • zrezygnować podczas gojenia się brwi z mocnych kosmetyków do twarzy,
  • nie dotykać występujących efektów ubocznych, które charakteryzują etapy gojenia brwi (łuszczenie się, strupy, krostki),
  • dbać o czystość brwi permanentnych.

Mycie brwi po makijażu permanentnym – ile razy dziennie?

Podobnie jak w przypadku makijażu permanentnego ust, czy tatuażu, w pierwszych dniach miejsce wykonania makijażu kolorowego twarzy będzie podrażnione i będą się wydzielać różne płyny i substancje. To naturalne, organizm po prostu próbuje pozbyć się ciał obcych. Może to prowadzić do wydzielania się krwi, osocza i resztek tuszu. Dlatego należy kilka razy dziennie przegotowaną wodą delikatnie przemywać miejsce gdzie makijaż permanentny brwi został wykonany. Pamiętajmy, że woda powinna być letnia, a czynność wykonana przy pomocy wacika.

Czym smarować świeże brwi po makijażu permanentnym?

Po każdym zabiegu estetycznym, przy nieprawidłowym postępowaniu mogą wystąpić powikłania. Nie inaczej jest w przypadku makijażu permanentnego brwi. Chcąc uniknąć problemów należy stosować się do zaleceń linergistki. W pielęgnacji lepiej unikać polecanych „domowych sposobów” znalezionych w Internecie czy porad zasłyszanych u zielarki. Makijaż permanentny brwi to zabieg ingerujący w nasze ciało i aby nie nabawić się powikłań, infekcji albo zakażeń powinniśmy stosować tylko przebadane i sprawdzone produkty. Jeśli nie wiesz od czego zacząć poszukiwania, zerknij na naszą stronę internetową. Znajdziesz tam najwyższej jakości produkty, które pozwolą Ci prawidłowo pielęgnować brwi po makijażu permanentnym. Dobry skład, naturalne składniki to tylko niektóre powody, aby wybrać nasz zestaw do regeneracji skóry po makijażu permanentnym.

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym?

Tuż po wykonaniu makijażu permanentnego jak i w początkowym okresie gojenia, nie wolno natłuszczać brwi. Używanie tłustych maści czy kremów może wpłynąć negatywnie na proces gojenia i wynik końcowy zabiegu mikropigmentacji.

Gdy po zabiegu makijażu permanentnego brwi już się zagoją ważna jest odpowiednia pielęgnacja i to przez cały okres gdy makijaż zdobi naszą twarz. Wtedy natłuszczanie brwi pomoże odżywić i nawilżyć skórę, a to przełoży się na trwałość makijażu permanentnego.

Wygojone brwi permanentne – czy trzeba je natłuszczać?

Choć ta czynność nie jest konieczna, warto pamiętać, że odpowiednia pielęgnacja brwi wpływa na efekty makijażu oraz jego trwałość. Warto też używać kosmetyków dedykowanych do pielęgnacji skóry po makijażu permanentnym. Zaopatrują one skórę we wszystkie brakujące składniki, pomagają utrzymać wilgoć i dbają o utrzymanie jej w dobrej kondycji.

Smarowanie brwi po makijażu permanentnym – podsumowanie

Makijaż permanentny brwi czy ust to zawsze ingerencja w nasz organizm, a regeneracja skóry może trwać nawet kilka tygodni. Dobrze dobrane kosmetyki skracają okres gojenia i likwidują nieprzyjemne efekty uboczne, które mu towarzyszą. Pamiętajmy też, że jeżeli chcemy stosować coś niestandardowego po wykonaniu makijażu permanentnego brwi (np. nałożenie kremu znieczulającego), to warto skonsultować to z naszą linergistką.

Spis treści

Przeczytaj również:

czym-smarowac-usta-po-makijazu-permanentnym

Czym smarować usta po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny ust to zabieg kosmetyczny, którego popularność wciąż rośnie. Po jego wykonaniu niezbędna jest jednak właściwa pielęgnacja ust, która sprawi, że efekt będzie jeszcze