jak-dlugo-natluszczac-brwi-po-makijazu-permanentnym-trwalosc-brwi

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym? Wyjaśniamy

Przy planowaniu zabiegu makijażu permanentnego, zarówno brwi, usta, czy tez oczy wymagają naszej szczegółowej uwagi. Nie tylko w trakcie gojenia, ale także przed i po wykonaniu makijażu permanentnego. Ma to na celu ułatwić cały proces, a także wydłużyć skuteczność zabiegu. Dziś zajmiemy się pielęgnacją po wykonaniu makijażu permanentnego brwi, konkretnie natłuszczaniem. Sprawdzimy dlaczego warto to robić, jak długo powinniśmy o nie dbać i co możemy zyskać odpowiednio pielęgnując brwi.

Makijaż permanentny brwi – jak jest wykonywany?

Przy przeprowadzaniu zabiegu makijażu permanentnego używa się podobnych narzędzi, co w przypadku tatuowania. Stąd oba te zabiegi często są porównywane. Jednak warto pamiętać, że w przypadku makijażu permanentnego brwi używa się nieco innej techniki. Chodzi o głębokość na jaką wprowadza się barwnik pod skórę. Jest ona dużo płytsza niż w przypadku tatuażu, stąd też utrzymuje się krócej i łatwiej zniszczyć kolor brwi i cały efekt.

Jaki jest zatem plan zabiegu mikropigmentacji? Po wypełnieniu wszystkich formalności i sprawdzeniu czy nie ma przeciwwskazań do zabiegu przechodzimy do akcji. Nim przystąpimy do właściwego wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi, wpierw nanosimy kontury. Na tym etapie możemy pobyć się asymetrii, zadbać, by makijaż przykrył niedoskonałości i sprawdzić jaki efekt chcemy osiągnąć. Ponieważ metoda i kolor dobierany jest na etapie konsultacji, nie pozostaje nic innego jak przejść do nałożenia maści znieczulającej. Po około 20 minutach kiedy znieczulenie działa, przystępuje się do zabiegu makijażu permanentnego.

Jak wygląda gojenie brwi po makijażu permanentnym?

Proces gojenia brwi po makijażu permanentnym to ciężki czas (około 2 tygodni) i warto wiedzieć na jego temat kilka rzeczy:

  • Po pierwsze nie powinniśmy przejmować się zbyt mocnym kolorem. Złuszczanie naskórka sprawia, że ostatecznie brwi bledną nawet o 50%.
  • Brzydko wyglądające blizny czy strupy to także nie powód do zmartwień, wszystko ładnie się wygoi, a ewentualne ubytki zostaną uzupełnione podczas poprawek.
  • Pamiętajmy, aby przed zabiegiem, jak i w czasie gojenia postępować zgodnie z zaleceniami – nie spożywać alkoholu, nie przyjmować samodzielnie leków, które mają uprzyjemnić zabieg. Wszystko to po to, aby nie zniszczyć efektów pracy linergistki.

Czy trzeba pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Wyjaśniamy!

Po wykonaniu makijażu skóra potrzebuje odżywienia i ochrony aby szybciej się zregenerować i utrzymać efekt. W pierwszej fazie, kluczowe jest nawilżanie przy pomocy kremów i oczyszczanie przy pomocy hipoalergicznych mydeł. Gdy gojenie brwi się zakończy, warto zmienić krem na specjalne masło do natłuszczania. Dzięki smarowaniu ich odpowiednim preparatem, makijaż permanentny utrzyma się dłużej, a skóra będzie zdrowsza.

Pielęgnacja na każdym etapie ma wpływ na trwałość makijażu permanentnego brwi i dzięki odpowiedniej aplikacji kosmetyków natłuszczających objawy znikają zazwyczaj dużo szybciej.

Natłuszczanie brwi po makijażu permanentnym bez tajemnic

W pierwszym momencie po makijażu permanentnym brwi skóra jest wrażliwa i delikatna. Wtedy stosujemy delikatne kremy, mydła i leki (pamiętajmy, że w razie komplikacji to lekarz dobierze odpowiedni lek czy maść). Lecz kiedy skóra wygoi się w odpowiednim stopniu, czas przejść do mocniejszych specyfików i postawić na mocniejszą pielęgnacje.

Czas natłuszczania brwi po makijażu permanentnym jest kluczowy

Makijaż permanentny brwi i gojenie wysusza skórę, a kremy szybko się wchłaniają, stąd natłuszczanie jest kluczowym elementem, aby powstrzymać zbyt szybkie złuszczanie naskórka i utrzymać makijaż permanentny jak najdłużej w niezmienionej formie. Pamiętajmy także, że pielęgnacja nie kończy się w momencie kompletnego zagojenia. Im lepiej chroniona i nawilżona skóra, tym dłużej będziemy cieszyć się efektami i kolorem brwi.

Jakie kosmetyki stosować po wykonaniu zabiegu makijażu permanentnego?

Warto mieć na uwadze, że pielęgnacja to nie tylko masło, ale także krem i serum. Wszystko to pomaga jak najlepiej odżywić skórę. Serum do stosowania na noc, krem i masło do wsparcia dziennego. Pamiętajmy jednak, że nie każdy krem czy kosmetyk nadaje się do pielęgnacji skóry po zabiegu. Najlepiej stosować dedykowane kosmetyki o konkretnym działaniu. Na naszej stronie można znaleźć cały zestaw, serum ,masło i krem do pielęgnacji po makijażu permanentnym.

Jak dbać o brwi permanentne poza natłuszczaniem? Krótki przewodnik po pielęgnacji

W miejscu pigmentacji organizm będzie się regenerował i pozbywał obcego ciała (pigmentu). Aby mu ułatwić regenerację, a jednocześnie utrzymać efekt, skórę należy nawilżać i czyścić. Delikatne przemywanie w pierwszym tygodniu od pierwszego zabiegu i odżywienie przy pomocy kremów powinno skrócić okres gojenia i poprawić stan skóry.

W czasie gojenia brwi nie stosujemy też dodatkowego makijażu. Nie wolno malować, obrysowywać czy pudrować brwi. Może to powodować nierówny koloryt i spowolnić gojenie brwi. Trzeba także uważać na działanie promieniowania uv. Rozkładają one barwnik i bardzo szkodzą finalnemu efektowi. Przed wyjściem na słońce zawsze trzeba stosować specjalne kremy i zabezpieczenia.

Jak długo natłuszczać brwi po makijażu permanentnym – podsumowanie

Jak widać makijaż permanentny brwi wymaga, aby natłuszczać i pielęgnować je odpowiednim preparatem. Zresztą nie tylko zabieg poprawiania brwi tego potrzebuje. Przy jakimkolwiek zabiegu makijażu permanentnego powinniśmy dbać o to, aby odpowiednia pielęgnacja stała się naszym przyzwyczajeniem. Dzięki temu efekt makijażu będzie trwalszy i wyraźniejszy, a pięknymi brwiami czy ustami przyjdzie nam się cieszyć dużo dłużej. Oddali to też w czasie ewentualne poprawki lub ponowny zabieg, jeśli się na niego zdecydujemy.

Spis treści

Przeczytaj również: