Ze względu na różnice w budowie naszego ciała i naszych organizmów, inaczej reagujemy na konkretne zabiegi czy sytuacje. Często nie ma stu procentowej pewności, że konkretny zabieg się uda i w takim wypadku możemy się jedynie starać zminimalizować ryzyko. Przykładem może być makijaż permanentny. Wybieramy konkretne, sprawdzone kosmetyki i tusz, korzystamy z usług sprawdzonego salonu, czy oddajemy się w ręce linergistki, z której usług już korzystaliśmy. Dzięki temu mamy większą szansę, że makijaż permanentny się przyjmie. Ale co zrobić, kiedy mimo wszystkich podjętych wysiłków w powodzenie zabiegu, makijaż permanentny brwi nie przyjął się? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w poniższym artykule.
Czy makijaż permanentny może się nie przyjąć?
O nieprzyjęciu się makijażu możemy mówić w momencie, gdy w bardzo szybkim czasie nasz organizm doprowadza do całkowitego zniknięcia makijażu permanentnego. Oznacza to, że nastąpiła reakcja, przez którą nasz organizm wydalił z siebie cały barwnik składający się na makijaż permanentny. Są tego jednak różne przyczyny, za niektóre odpowiada linergistka, czy też salon, za niektóre odpowiadamy my sami poprzez nieprawidłową pielęgnację, a w niektórych przypadkach jest to po prostu kwestia naturalnych procesów zachodzących w naszym organizmie. W zależności od przypadku, możemy się starać o poprawienie makijażu i korektę niedoskonałości.
Jak powinny wyglądać brwi po zabiegu makijażu permanentnego? Wyjaśniamy!
Zagojone brwi po wykonanym zabiegu makijażu permanentnego powinny wyglądać tak jak w trakcie konsultacji z linergistką. Oczywiście jest zawsze odrobina różnic, wynikających z predyspozycji naszego organizmu, ale ostateczny efekt końcowy nie powinien odbiegać zbyt mocno. Brwi powinny być symetryczne i równe, kolor pasować temu, który wybraliśmy w trakcie konsultacji, a wypełnienie być równe i nie mieć żadnych niedoskonałości.
Źle wykonany makijaż permanentny brwi – po czym go rozpoznać?
Jeśli pojawiają się zaczerwienienia, mimo poprawek na części brwi występuje intensywne wybarwienie, widać niedoskonałości, albo asymetrię to należy skonsultować się z linergistką wykonującą zabieg i udać się na konsultację. Jeśli problem jest poważniejszy, albo naturalny proces regeneracyjny jest zaburzony może być konieczne skonsultowanie się ze specjalistą, dermatologiem. Problem trawiący naszą skórę, zwłaszcza skórę twarzy czy głowy powinien zostać jak najszybciej rozwiązany nim jego skutki staną się poważniejsze.
Przyczyny źle wyglądających brwi permanentnych
Może być wiele powodów, przez które makijaż permanentny się nie przyjął. Niektóre dotyczą sztuki wykonania makijażu, inne pojawiają się już na etapie gojenia lub przy nieodpowiedniej pielęgnacji:
- barwnik wprowadzony na nieodpowiednią głębokość skóry – zazwyczaj zbyt płytkie wprowadzenie pigmentu,
- nieprzestrzeganie zaleceń linergistki – branie gorących kąpieli, peelingi mechaniczne, nietrzymanie zasad higieny, zdrapywanie strupów, ekspozycja na słońce,
- brak doświadczenia linergistki – zła technika wykonania makijażu permanentnego, nieodpowiednio dobrany barwnik,
- problemy skórne, zakażenie, infekcja, mechanizmy antyalergiczne,
- używanie złych, nieprzeznaczonych do pielęgnacji po zabiegu makijażu permanentnego kosmetyków. Odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji po makijażu permanentnym, które znajdziesz w naszym sklepie usprawniają gojenie i pomagają wydłużyć efekt makijażu,
- czynniki niezależne – tłusta cera, młody wiek, zaburzenia hormonalne, choroby, przemiana materii.
Co można zrobić, jeśli makijaż permanentny brwi się nie przyjął?
Wiele zależy od tego z jakiego powodu po pierwszym zabiegu makijaż permanentny się nie przyjął. Możemy:
- starać się o poprawki i dopigmentowanie makijażu permanentnego w ramach reklamacji w tym samym salonie,
- udać się na poprawki lub ponowny makijaż do innego salonu,
- udać się na laserowe usunięcie resztek barwnika,
- zrezygnować z poprawek jeśli po zabiegu nie ma śladu.
Makijaż permanentny brwi nie przyjął się – podsumowanie
Zdarza się, że makijaż permanentny po prostu się nie przyjmuje. Nawet jeśli używaliśmy profesjonalnych kosmetyków, zdecydowaliśmy się na unikanie sauny i słońca, a do stosowania się do zaleceń linergistki podeszliśmy nad wyraz poważnie. Niezależnie, czy to makijaż permanentny ust, czy brwi permanentne, jeśli widzimy jakieś zaburzenia w wyglądzie, albo czujemy, że coś jest nie tak, należy koniecznie udać się do salonu gdzie wykonaliśmy zabieg i zgłosić wątpliwości, dla naszego własnego komfortu i bezpieczeństwa.