makijaz-permanentny-brwi-ile-sie-utrzymuje-pielegnacja-trwalosc

Makijaż permanentny brwi – ile się utrzymuje efekt?

Poddając się zabiegowi medycyny estetycznej czy tatuowaniu, chcielibyśmy, aby efekt utrzymał się jak najdłużej, a najlepiej został z nami na stałe. Niestety, część zabiegów, w tym także tych dotyczących makijażu permanentnego, jest tymczasowa i trzeba je poprawiać wraz z upływem czasu i osłabnięcia efektu. Ma to różne przyczyny, czasem to zdolności naszego organizmu, czasem to wpływ czasu i czynników zewnętrznych. Podobnie jest z makijażem permanentnym brwi, jego trwałość i czas utrzymywania się są różne i zależą od wielu zmiennych. Sprawdźmy jakich.

Makijaż permanentny, czyli na zawsze?

Nazwa może być myląca i wprowadzać w błąd. Efekt makijażu utrzymuje się maksymalnie do kilkunastu miesięcy i tak jak w przypadku tatuażu wiąże się z powolnym blaknięciem wytatuowanego miejsca. Mimo podobieństw do zabiegu tatuowania, przy makijażu permanentnym mamy pewne różnice, które znacząco wpływają na trwałość efektu. Na to, jak długo utrzymuje się makijaż ma wpływ przede wszystkim głębokość umieszczenia barwnika oraz proces odnowy naskórka.

Trwałość makijażu permanentnego brwi bez tajemnic

Szacunkowo trwałość makijażu permanentnego brwi to około 12 do 24 miesięcy. Ale aby wyglądać pięknie jak najdłużej warto wiedzieć co konkretnie wpływa na to jak długo utrzymuje się makijaż po zabiegu.

Metoda wykonania ma ogromne znaczenie dla trwałości

Branża beauty szybko się rozwija, a metod przybywa. Warto więc przed przystąpieniem do zabiegu skonsultować ze swoim linergistą dostępne opcje i warianty, aby wybrać taki, który pasuje do naszej cery i oczekiwań.

Doświadczenie linergisty, wykonującego zabieg jest kluczowe

Jak w przypadku wielu innych zawodów, pewna ręka i doświadczenie jest kluczowe dla tego zabiegu. Dlaczego? Po pierwsze bogate doświadczenie linergisty przekłada się dużo dokładniejsze i łatwiejsze dla naszego organizmu przeprowadzenie samego zabiegu. Wie jak poprowadzić zabieg i na co zwrócić uwagę. Po drugie z doświadczeniem przychodzi znajomość struktury skóry pacjenta. Wiedza czy należy delikatnie zmienić parametry zabiegu, albo użyć innej metody jest niezbędna i wpływa na trwałość makijażu permanentnego.

Struktura skóry – czy ma wpływ na utrzymywanie się makijażu permanentnego brwi?

To czynnik, na który nie mamy wpływu, a który jak się okazuje ma znaczenie, nieduże, czasem wręcz niezauważalne, ale jednak ma. Przykładowo skóra sucha to rodzaj skóry, który lepiej utrzymuje makijaż niż skóra tłusta. Jednak przy jej nieodpowiedniej pielęgnacji łatwo doprowadzić do sytuacji, w której trwałe efekty będą słabsze.

Stan zdrowia i przyjmowane leki a trwałość pigmentu

Osłabiony organizm, a także niektóre przyjmowane leki mogą drastycznie wpłynąć na trwałość efektu. Jeśli przyjmujemy jakieś leki na stałe, warto skonsultować się z linergistą, aby podjął decyzję i sprawdził czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu.

Twój tryb życia również ma znaczenie!

Jeśli zaniedbujemy pielęgnację, żyjemy w biegu i nie dbamy o siebie, to łatwo sprawić, że przebyte choroby, poparzenia słoneczne czy mocne peelingi doprowadzą do tego, że czas przez, który utrzymuje się makijaż permanentny będzie krótszy.

Czynniki zewnętrzne – jaki mają wpływ na makijaż permanentny brwi?

Promieniowanie UV uszkadza barwnik i negatywnie wpływa na skórę, warto więc, zwłaszcza świeżo po wykonaniu zabiegu, unikać słońca. Gdy brwi się zagoją unikanie słońca wciąż jest istotne, może jednak zostać wsparte przez kremy z wysokim filtrem uv. Wtedy makijaż permanentny brwi będzie bezpieczny.

Trwałość makijażu permanentnego brwi – dobra pielęgnacja to podstawa!

Przejdźmy zatem do pielęgnacji i powodów, dla których jest taka ważna. Pielęgnacja wspiera organizm w regeneracji i przyspiesza gojenie się skóry. Dzięki temu większa ilość barwnika – ciała obcego, zostaje pod skórą co finalnie wpływa na wygląd brwi. Jak więc dbać, aby było dobrze:

  • przez pierwsze dni dokładnie, ale ostrożnie przemywać miejsce wykonania makijażu, używać tylko delikatnych, najlepiej hipoalergicznych, mydeł, nie pocierać, nie drapać, nie usuwać strupków,
  • w pierwszej fazie gojenia kluczowe jest nawilżenie i odżywienie. Krem nawilżający i serum regeneracyjne jest tu niezbędne. Pamiętajmy żeby używać kosmetyków dedykowanych do tego zabiegu, ponieważ mają odpowiedni skład i nie podrażniają,
  • gdy najtrudniejsze jest za nami można przejść do utrzymania odżywienia. Pora na balsam i masło natłuszczające. Dzięki takiej pielęgnacji możemy odpowiednio zabezpieczyć skórę po makijażu permanentnym.
  • pamiętajmy, że pielęgnacja nie kończy się wraz z zagojeniem brwi. Na trwałość makijażu permanentnego wpływ ma także późniejsze odżywienie skóry.

Na naszej stronie jest dostępny idealny zestaw do regeneracji skóry po makijażu permanentnym. Zawiera wszystko, czego potrzebuje skóra w początkowej, najtrudniejszej fazie gojenia, ale także po tym jak już się zagoi i wymaga utrzymania stałego poziomu nawilżenia.

Makijaż permanentny brwi – ile się utrzymuje? Podsumowanie

Brwi permanentne to zabieg wiążący się z długotrwałą zmianą wyglądu. Choć trwałość efektu zabiegu, tak samo jak trwałość makijażu permanentnego ust, jest ograniczona to stosując odpowiednią codzienną pielęgnację możemy jednak znacząco wydłużyć ten czas i wpłynąć wyraźnie na efekt makijażu. Jeśli więc chcemy, aby kolor makijażu permanentnego tak brwi, ust czy oczu towarzyszył nam jak najdłużej, stosujmy się do zaleceń linergisty, wybierajmy odpowiednie kosmetyki i dbajmy o to, aby nasz styl życia nie zniszczył włożonej w wykonanie makijażu pracy.

Spis treści

Przeczytaj również:

Mika – hit czy kit w procesie gojenia skóry?

Mika to minerał szeroko stosowany w kosmetyce, który cieszy się dużą popularnością dzięki swoim właściwościom estetycznym, takim jak nadawanie skórze blasku i delikatnego połysku. Występuje