kreska-permanentna-ile-sie-utrzymuje

Kreska permanentna – ile się utrzymuje? Sprawdź, po jakim czasie wymaga odnowy

Makijaż permanentny oczu podobnie jak makijaż permanentny brwi lub ust, posiada w nazwie ten zwodniczy człon „permanentny”. Nic więc dziwnego, że część osób nie chce słyszeć o zrobieniu sobie trwałej kreski na górnej powiece, czy poprawieniu ust. Po prostu martwią się, że jest to decyzja na całe życie, a z wiekiem naturalny efekt makijażu permanentnego zniknie i będzie wyglądał sztucznie. Nic bardziej mylnego! Sprawdzimy dziś ile utrzymuje się makijaż permanentny linii rzęs, czemu z czasem zanika i od czego to zależy. Przyjrzymy się też bliżej co ile skóra poddana pigmentacji powinna być poddawana ponownemu zabiegowi.

Ile czasu utrzymuje się kreska permanentna? Wyjaśniamy tajniki trwałości makijażu permanentnego

Makijaż permanentny brwi, oczu, ust to w pewnym sensie rodzaj tatuażu. Tusz, czyli pigment, jest substancją wstrzykiwaną pod skórę, więc to od naszych indywidualnych predyspozycji, zdolności linergistki, codziennej pielęgnacji i stylu życia zależy, jak długo będziemy się cieszyć jego efektami. Przyjmuje się, że trwałość makijażu permanentnego może sięgać 3 lat. Oczywiście w niektórych przypadkach zacznie blednąć szybciej, a w niektórych wręcz przeciwnie.

Dlaczego makijaż permanentny oczu z czasem blaknie?

Podczas zabiegu makijażu permanentnego przy pomocy specjalnej igły wprowadza się w warstwę skóry pigment. Jak każde ciało obce w naszym ciele, jest wysoce niepożądany i nasz organizm próbuje go usunąć. Dodatkowo, barwnik źle znosi mocne peelingi, działanie promieni UV i upływ czasu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że makijaż permanentny oczu z czasem może zacząć blaknąć i tracić kolor.

Trwałość kreski permanentnej – od czego zależy?

Na trwałość pigmentu, a tym samym permanentnego makijażu oczu ma wpływ wiele czynników:

  • zdolności linergistki i użyty tusz – głębokość umieszczenia tuszu, wprawna ręka podczas zabiegu, technika dobrana do rodzaju skóry i wielkości linii brwi. A także jakość użytego barwnika do wykonania kresek permanentnych determinuje trwałość makijażu na dolnej i górnej powiece,. Dobrej jakości barwnik lepiej utrzymuje się w organizmie, nie powodując żadnych negatywnych efektów,
  • indywidualne predyspozycje – nasz organizm będzie próbować usunąć tusz, którym mamy podkreślone oczy. Przebyte choroby, regeneracja organizmu, używane kosmetyki, stosowanie się do zaleceń, to wszystko ma wpływ na tempo blaknięcia, a tym samym na to, jak długo utrzymuje się makijaż permanentny,
  • styl życia – częste opalanie, korzystanie z solarium, używanie mocnych peelingów, sporty kontaktowe to tylko niektóre aspekty, które wpływają na makijaż permanentny oczu,
  • uwaga poświęcona na codzienną pielęgnację – odpowiednie kosmetyki, codzienne nawilżanie i dbanie sprawi, że kreski permanentne dłużej utrzymają się na powiekach.

Czy kreska permanentna znika całkowicie po jakimś czasie?

Makijaż permanentny oczu na górnej czy dolnej powiece nigdy nie zniknie całkowicie. Jedyny sposób na pozbycie się go to zabieg laserowy. Może jednak zblednąć na tyle, że po pewnym czasie nie będzie już wyglądać atrakcyjne i konieczne będzie jego odnowienie lub usunięcie.

Po jakim czasie kreska permanentna wymaga odnowy? Wyjaśniamy, kiedy najlepiej ją odnowić

Zarówno zabieg makijażu permanentnego brwi, kontur ust, a także kreska dekoracyjna po pewnym czasie wymagają odświeżenia. Przyjmuje się, że od pierwszego zabiegu mija około roku do półtorej, do momentu gdy kreski na powiekach lub brwi permanentne zaczynają blaknąć i mogą wymagać korekty makijażu.

Nie jest to jednak sztywna data, ponieważ każda kobieta jest inna. U jednych miną długie lata nim zacznie blaknąć górna, czy dolna kreska permanentna. Ile się utrzymuje jest zależne od zbyt wielu czynników przez co trwałość pigmentu nie może być podana z dużą dokładnością. Duże znaczenie ma choćby prawidłowa pielęgnacja i unikanie czynników, które mogą przyspieszyć ten proces.

Kreska permanentna i jej trwałość – podsumowanie

Wiele klientek zastanawia się, czy przygoda z makijażem permanentnym jest warta uwagi i przez jak długi czas makijaż trwały i będzie wyglądać pięknie. Te same wątpliwości występują, gdy pojawia się pytanie jak długo utrzymuje się makijaż permanentny ust czy makijaż permanentny brwi, o których pisaliśmy we wcześniejszych wpisach. Faktem jest, że taki rodzaj make upu to ogromna oszczędność czasu i jeśli zależy Ci na idealnym podkreśleniu oczu, warto rozważyć wykonanie kresek permanentnych.

Spis treści

Przeczytaj również:

czym-smarowac-usta-po-makijazu-permanentnym

Czym smarować usta po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny ust to zabieg kosmetyczny, którego popularność wciąż rośnie. Po jego wykonaniu niezbędna jest jednak właściwa pielęgnacja ust, która sprawi, że efekt będzie jeszcze