makijaż permanentny ust czy powiększa usta

Makijaż permanentny ust – czy powiększa usta?

Usta są symbolem kobiecości i każda kobieta chce, by były pełne, kształtne o zmysłowym intensywnym kolorze. Co zrobić kiedy natura pozbawia nas tych cech? Rozwiązaniem jest stosowanie medycyny estetycznej, która w dzisiejszych czasach daje wiele możliwości. Do najpopularniejszych zabiegów należy makijaż permanentny. Jednak czy powiększanie ust makijażem permanentnym jest możliwe, czy może warto sięgnąć po inne metody? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Makijaż permanentny ust – jaki jest cel zabiegu?

Makijaż permanentny przede wszystkim pozwala nam uzyskać symetryczny kształt ust i nadać im idealny kolor. To świetny wybór zwłaszcza dla osób, które posiadają nierówny kolor lub nieregularną linię warg. Dodatkowo doświadczona linergistka podczas wykonywania zabiegu makijażu permanentnego jest w stanie delikatnie powiększyć kontur ust, a w połączeniu z cieniowaniem koloru doprowadzić do optycznego powiększenia ust. Jeśli zależy Ci na bardziej spektakularnym efekcie, postaw na wypełniacz, czyli powiększanie ust kwasem hialuronowym.

Czy można łączyć makijaż permanentny ust z wypełniaczami?

Łączenie obu zabiegów jest nie tylko jak najbardziej możliwe, ale w wielu przypadkach wręcz wskazane. Jeśli Twoje usta mają niewyraźny kontur i jasną barwę, poza wypełnianiem warto także rozważyć decyzję o mikropigmentacji. Dzięki temu możesz liczyć na uzyskanie odpowiedniego koloru poprawić ich kształt. Linergistka podczas konsultacji oceni sytuację i podpowie jakie zabiegi są wskazane, by uzyskać piękne usta, a przy tym naturalny efekt. Należy pamiętać, że zabieg makijażu permanentnego powinien być wykonywany przed powiększaniem ust kwasem hialuronowym.

Dlaczego kolejność wykonywania zabiegów jest taka ważna?

Wypełniacz znacząco zmienia kształt i wielkość warg. Jeśli do makijażu permanentnego ust przystąpimy po użyciu kwasu hialuronowego, pigmentacja ust będzie wykonywana na nadanym, a nie naturalnym kształcie warg. To makijaż permanentny ust powinien wyznaczać zakres modelowania i powiększanie ust kwasem hialuronowym. Nawet gdy kwas się wchłonie, makijaż permanentny ust pozostanie taki sam, a kwas hialuronowy można w dowolnym momencie uzupełnić. Po zabiegu makijażu permanentnego, gdy będziesz mieć jasny obraz ust, można podać kwas w miejsca, w których jest on pożądany.

Co zrobić, jeśli najpierw wykonaliśmy wypełnienie ust?

Warto pamiętać o odpowiedniej kolejności wykonywania zabiegów, by nie pozbawić się możliwości stosowania innych metod pielęgnacyjnych. W przypadku zastosowania kwasu hialuronowego lub jakiegokolwiek innego wypełniacza, przez pół roku obowiązuje bezwzględny zakaz wykonywania makijażu permanentnego. Doświadczona linergistka oceniając proces gojenia i wygląd ust jest w stanie stwierdzić kiedy możliwe są kolejne zabiegi. Warto podejść do tego poważnie. Efekt utrzymuje się nawet do 9 miesięcy, a jeśli wykonamy zabieg pigmentacji ust za wcześnie mogą wystąpić niepożądane efekty uboczne.

Co grozi jeśli zrobimy zabiegi w odwrotnej kolejności?

Efekty użycia kwasu hialuronowego utrzymują się krócej niż efekt pigmentacji, jeśli zabieg makijażu permanentnego został poprawnie przeprowadzony. Gdy kwas hialuronowy zostanie wchłonięty przez organizm, makijaż permanentny ust znacząco zmienia swój kształt. Nawet subtelnie powiększone usta mogą stać się asymetryczne i stworzyć nieestetyczny efekt. W takim wypadku nawet kilka miesięcy czekania na pełne wygojenie stanowią niezbyt wygórowaną cenę niż myśl o przypadkowym zniszczeniu urody przez nadmierny pośpiech. Pamiętaj, by po zabiegu odpowiednio pielęgnować usta, dbać o ich nawilżenie i wzmocnienie, a także unikać wysiłku fizycznego. Dzięki temu szybciej będą gotowe na wypełniacze, a tym samym powiększanie.

Uzupełnienie wypełniaczem po pigmentacji ust – czy jest możliwe i bezpieczne?

Skoro w pierwszej kolejności skupiamy się na makijażu permanentnym, stosowanie wypełnienia po pigmentacji jest jak najbardziej możliwe. Po pełnym wygojeniu ust, mamy ich ostateczny kształt i kolor. Można w takim wypadku przystąpić do zabiegu powiększania. To, jaka metoda zostanie użyta, zależy od tego, jaki efekt końcowy chcesz osiągnąć. Jeśli masz wąskie wargi, a marzysz o pełnych ustach możesz zastosować więcej wypełniacza. Jeśli natomiast Twoje usta mają być jednie lekko większe być może wystarczy jedynie sam zabieg makijażu permanentnego. Pamiętaj, by zawsze skorzystać z pomocy i doświadczenia linergistki, która oceni co będzie najlepsze dla Twoich ust, by uzyskać oczekiwany rezultat, a przy tym naturalny efekt.

Spis treści

Przeczytaj również:

czym-smarowac-usta-po-makijazu-permanentnym

Czym smarować usta po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny ust to zabieg kosmetyczny, którego popularność wciąż rośnie. Po jego wykonaniu niezbędna jest jednak właściwa pielęgnacja ust, która sprawi, że efekt będzie jeszcze