makijaz-permanentny-brwi-cena

Makijaż permanentny brwi – cena wykonania zabiegu w 2024 roku

Wraz z rosnącą popularnością makijażu permanentnego brwi, pojawia się coraz więcej salonów kosmetycznych oferujących takie zabiegi. Nie łatwo wybrać najlepszy stosunek ceny do jakości nie znając realiów rynku, dlatego dziś sprawdzimy co składa się na koszt makijażu permanentnego, ile trzeba na niego wydać, co jeszcze powinniśmy uwzględnić planując taki wydatek i czy za uzupełnienie brwi po zabiegu również trzeba zapłacić.

Koszty makijażu permanentnego – co się na nie składa?

Zastanawiając się nad makijażem permanentnym brwi, rzadko myślimy o tym, co tak właściwie wpływa na cenę zabiegów. Klientka wchodzi, konsultuje metodę i wykonanie, zabieg makijażu permanentnego się odbywa, koniec. Zapominamy, że na jego cenę składa się dużo innych czynników:

  • doświadczenie linergistki – aby zrobić makijaż permanentny brwi potrzebne jest wiele godzin ćwiczeń i szkolenie w wykonaniu ich odpowiednią metodą (np. metodą włoskową). Takie szkolenia są bardzo drogie i niezbędne, aby makijaż permanentny miał naturalny efekt,
  • jakość tuszu – oczywiście, że można wykonać makijaż permanentny brwi najtańszym tuszem, tylko po kilku miesiącach nic z niego nie zostanie i będzie niezbędne odświeżenie makijażu permanentnego,
  • metoda – ceny zabiegu będą się różnić w zależności od zastosowanych metod. Metoda piórkowa będzie miała zupełnie inną cenę od metody ombre,
  • lokalizacja – ceny mogą być różne między małym, a duży miastem,
  • salon – duży salon z profesjonalnym umeblowaniem i sprzętem to nieco lepsze miejsce do zabiegów, niż ktoś oferujący takie usługi w Twoim domu.

Ceny makijażu permanentnego brwi w 2024 roku – ile trzeba wydać na zabieg?

Ile więc kosztuje makijaż permanentny? Cennik będzie miał sporo rozbieżności, bo i czynników wpływających na niego jest wiele. Przyjmuje się jednak, że makijaż permanentny brwi to wydatek w granicach 600-1400 złotych. Gdzie o finałowej cenie decyduje miejsce, metoda i czas. Biorąc pod uwagę, że cena energii, mediów i kosztów życia wciąż wzrasta, cena ta będzie raczej rosła niż malała. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku innych zabiegów kosmetycznych takich jak makijaż permanentny ust czy zagęszczenie linii rzęs, tutaj także cennik będzie szedł w górę.

Metoda wykonania brwi permanentnych a koszty końcowe

Najdroższe będą metody wymagające dużych umiejętności i drobiazgowej pracy. Stąd też skomplikowana metoda włoskowa będzie opcją makijażu, za którą zapłacimy najwięcej. Z drugiej strony w tym samym miejscu i czasie za makijaż permanentny metodą piórkową zapłacimy najmniej.

Koszty pielęgnacji po zabiegu – warto brać je pod uwagę

Makijaż permanentny ust, brwi czy oczu (na powiekach górnych lub dolnych) to wydatek sam w sobie, warto jednak pamiętać o tym, że chcąc jak najdłużej cieszyć się trwałym efektem, trzeba zadbać o odpowiednią pielęgnację. A to są dodatkowe koszty, z którymi trzeba się liczyć.

Na szczęście istnieje nasz sklep. Nasze kosmetyki stworzone z myślą o pielęgnacji od pierwszego zabiegu, aż po wygojenie i życie z makijażem, znajdziesz u nas w atrakcyjnej cenie. Zestaw do regeneracji skóry po makijażu permanentnym, kremy, czy inne produkty potrzebne w pielęgnacji makijażu permanentnego brwi, oczu czy ust z prostym jasnym składem, łatwą wysyłką i prostą instrukcją pomogą Ci zadbać o makijaż permanentny tak, jak powinnaś.

Czy uzupełnianie brwi permanentnych po wygojeniu jest dodatkowo płatne?

Uzupełnienie makijażu permanentnego zazwyczaj jest wliczone w cenę, ponieważ rzutuje to na finalny efekt całego zabiegu. Jeśli jednak zdarzy się, że musimy pokryć uzupełnienie sami, to w zależności od metody i miejsca, kosztuje to w okolicach 200-500 złotych.

Koszty makijażu permanentnego brwi w tym roku – podsumowanie

Salony jak i metody są różne, stąd też koszty mogą być inne. Warto jednak wziąć pod uwagę, że jeżeli gdzieś zabieg makijażu permanentnego jest zbyt tani to powinna nam się zapalić czerwona lampka. Makijaż permanentny brwi to zabieg, w którym dochodzi do ingerencji w skórę, a więc od poziomu higieny i standardu salonu zależy nasze bezpieczeństwo. Warto też zapoznać się wcześniej z możliwymi metodami makijażu permanentnego, żebyśmy wiedzieli co proponuje nam linergistka w salonie.

Spis treści

Przeczytaj również:

czym-smarowac-usta-po-makijazu-permanentnym

Czym smarować usta po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny ust to zabieg kosmetyczny, którego popularność wciąż rośnie. Po jego wykonaniu niezbędna jest jednak właściwa pielęgnacja ust, która sprawi, że efekt będzie jeszcze