makijaz-permanentny-brwi-a-niedoczynnosc-tarczycy

Makijaż permanentny brwi a niedoczynność tarczycy – czy ta choroba wyklucza wykonanie zabiegu?

W dzisiejszym artykule pora na kolejną z chorób, która może, ale nie musi stanąć nam na drodze do piękna i wykonania makijażu permanentnego brwi. Niedoczynność tarczycy, bo to o niej mowa to choroba, która w zależności od przebiegu może nieść przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Podpowiemy jakie problemy z tarczycą wykluczają wykonanie makijażu permanentnego, czy ta choroba w którymś przypadku jest bezwzględnym przeciwwskazaniem. Sprawdzimy także w jaki sposób niedoczynność tarczycy wpływa na gojenie się ran, a także jak leki mogą wpływać na makijaż.

Niedoczynność tarczycy – czy wyklucza wykonanie brwi permanentnych?

Odpowiednie przygotowanie, konsultacje z lekarzem i linergistką, stałe dawkowanie leków oraz dobre wyniki, pozwalają na podejście do wykonania makijażu permanentnego brwi. Jednakże, podobnie jak w przypadku takich sytuacji jak karmienie piersią, choroba nowotworowa, cukrzyca, czyli za każdym razem, gdy w grę wchodzi Twoje bezpieczeństwo, salon ma prawo odmówić przeprowadzenia zabiegu.

Kiedy niedoczynność tarczycy jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego brwi?

Złe wyniki, stosowanie nowych leków, słaba kondycja skóry, brak zgody lekarza, a także nieustabilizowana niedoczynność tarczycy to główne powody, które zmuszą Cię do przełożenia zabiegu. Wszystko w trosce o Twoje zdrowie. Gdyby wykonać makijaż permanentny brwi w takim stanie, wynik finalny mógłby być niesatysfakcjonujący. Nierówność pigmentu, zanik w niektórych miejscach jak również dużo krótsza trwałość makijażu to tylko niektóre z zaobserwowanych komplikacji.

Jeśli ciekawi Cię, jakie inne przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego brwi mogą stanąć Ci na drodze, zapraszamy do naszego poprzedniego artykułu poświęconemu temu zagadnieniu: https://nebapmu.pl/makijaz-permanentny-brwi-przeciwwskazania/.

Niedoczynność tarczycy, a proces gojenia skóry po zabiegu

Hormony wydzielane przez tarczycę maja realny wpływ na nasz organizm, przede wszystkim na kondycję skóry i tempo gojenia. Niewłaściwe funkcjonowanie (niedoczynność, nadczynność czy choroba Hashimoto) może sprawić, że skóra stanie się sucha, cienka czy odbarwiona. To wszystko jest bardzo istotne przy makijażu permanentnym gdyż wpływa na trwałość makijażu permanentnego i finalny efekt. Kolejna kwestia to wolniejsze gojenie, zwiększa się szansa na infekcję czy niedoskonałości w miejscu pigmentacji.

Na szczęście w naszej ofercie znajdziecie odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji po makijażu permanentnym. Pomogą one odżywić skórę i utrwalić wykonany makijaż permanentny brwi. Nasze kosmetyki nadają się świetnie do dbania o makijaż permanentny ust, brwi i oczu nie tylko tuż po zrobieniu, ale przez cały okres noszenia pigmentu.

Leki na niedoczynność tarczycy, a brwi permanentne

Przyjmowane leki, podobnie jak zaburzona gospodarka hormonalna mogą wpłynąć na efekt finalny i czas utrzymywania się makijażu. Co więcej, problemy z tarczycą to nie choroba, w trakcie której można przestać przyjmować leki. Dlatego niezbędna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym i linergistką, aby sprawdzić, czy przyjmowane leki nie wywołają poważniejszy problemów, albo nie wejdą w konflikt ze stosowanym tuszem.

Jak ocenić, czy nie masz przeciwwskazań do makijażu permanentnego brwi? Wyjaśniamy!

Źle wykonany makijaż permanentny będzie wyglądał nieatrakcyjnie, a przez to może doprowadzić do obniżenia pewności siebie. Dlatego trzeba dołożyć wszelkich starań, aby przebiegł sprawnie i bez komplikacji. Pierwszym elementem jest konieczna w tym przypadku (podobnie jak w przypadku cukrzycy), wizyta u lekarza i uzyskanie zielonego światła na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego brwi. Drugą istotną kwestią jest szczera rozmowa z linergistką w salonie. Zagwarantuje to bezpieczeństwo w trakcie zabiegu, odpowiednie podejście specjalistki i być może zastosowanie innej pigmentacji.

Pamiętajmy także, że nie tylko choroby przewlekłe mogą wpłynąć na zabieg. Przeziębienie, aktywna opryszczka, długotrwałe przyjmowanie leków rozrzedzających krew lub stosowanie w dniu zabiegu leków przeciwbólowych, a także słaby stan zdrowia mogą zagrozić Twojemu bezpieczeństwu, a także zniszczyć finalny efekt makijażu permanentnego.

Niedoczynność tarczycy a makijaż permanentny brwi -podsumowanie 

Szczerość to nie tylko podstawa udanego zabiegu i pięknego wyglądu, to także Twoje bezpieczeństwo. Dobrze wykonany makijaż permanentny brwi zależy od wielu czynników, warto więc przed wykonaniem zabiegu zastanowić się, co jeszcze może wpłynąć na finalny efekt. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej to na naszym blogu znajdziesz wiele przydatnych artykułów, które rozwieją wszelkie wątpliwości i pomogą lepiej zadbać o makijaż permanentny brwi.

Spis treści

Przeczytaj również:

makijaz-permanentny-brwi-dzien-po-dniu

Makijaż permanentny brwi dzień po dniu

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi skóra regeneruje się, a pigment stabilizuje w jej głębszych warstwach. Wpływa to na zmiany wyglądu naskórka, wykonanych kresek nad oczami