makijaz-permanentny-brwi-a-karmienie-piersia

Makijaż permanentny brwi a karmienie piersią – czy powinno się wykonywać wtedy zabieg?

Po porodzie kiedy opadnie już cały stres, a figura młodej mamy wraca powoli do normy, ta często chciałaby się poczuć piękna, zadbana i kobieca. Z kiepskim samopoczuciem młodej mamy zazwyczaj związany jest nieregularny sen, wahania hormonów. Jak poprawić swój wygląd i samopoczucie? Częstym wyborem wydaje się makijaż permanentny brwi. Pytaniem pozostaje, czy karmienie piersią wyklucza zabieg makijażu permanentnego? O czym jeszcze trzeba pamiętać przed zabiegiem i czy powinniśmy zabieg konsultować z lekarzem? Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

Karmienie piersią – czy jest przeciwwskazaniem do wykonania PMU brwi?

Od razu wyjaśniamy, karmienie piersią nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego brwi. W przeciwieństwie do ciąży kobiety, w czasie której makijaż permanentny jest zakazany o czym pisaliśmy już tutaj: https://nebapmu.pl/makijaz-permanentny-brwi-w-ciazy-czy-jest-bezpieczny/.

Okres karmienia piersią nie jest restrykcyjnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu PMU. Salony kosmetyczne zezwalają na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego brwi i oczu. Nie podejmują się jednak zabiegu makijażu permanentnego ust ze względu na zwiększone ryzyko wystąpienia infekcji, a także niemożliwość przyjmowanie leków przeciwwirusowych.

Makijaż permanentny w okresie laktacji – o czym trzeba pamiętać przed zabiegiem?

Wykonanie makijażu permanentnego brwi wymaga jednak pewnych przygotowań przed samym zabiegiem. Najważniejsze z rzeczy do zrobienia to:

  • zadbanie o siebie – wypoczęte i zrelaksowane ciało łatwiej znosi zabieg makijażu permanentnego, a sam zabieg powoduje mniejszy stres,
  • skonsultuj zabieg z lekarzem lub specjalistką z poradni laktacyjnej,
  • omów swój stan z linergistką – niczego nie zatajaj,
  • wybierz zaufany i renomowany salon – wtedy masz pewność przeprowadzenia zabiegu zgodnie z procedurami i w bezpiecznym otoczeniu,
  • sprawdź reakcję ciała na tusz – czy nie uczula Ciebie bądź nie wywołuje negatywnych efektów u dziecka.

O czym trzeba pamiętać po zabiegu PMU brwi w okresie karmienia piersią?

Ciężka praca nie kończy się w momencie gdy linergistka skończy wykonywać makijaż permanentny. Pamiętajmy, że makijaż permanentny oczu czy brwi wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry, przez co dochodzi do osłabienia organizmu i zagrożenia infekcją. W trakcie karmienia piersią jest to podwójnie niebezpieczne, ponieważ wewnętrzne stosowanie leków sterydowych wiąże się z zagrożeniem dla dziecka, a więc przerwania karmienia.

Najlepszym sposobem na wsparcie organizmu są kosmetyki do pielęgnacji po makijażu permanentnym, dzięki którym możemy wesprzeć organizm, przyspieszyć gojenie i zapobiec infekcji. Na naszej stronie znajdziecie wszystkie potrzebne kosmetyki pielęgnacyjny wraz z opisem. Warto zapoznać się z nimi i dokonać wyboru jeszcze przed poddaniem się zabiegowi makijażu permanentnego, aby tuż po zabiegu można było przystąpić do jak najszybszej regeneracji.

Warto też pamiętać, że są czynności, których należy zaniechać do pełnego zagojenia się ran. Po pierwsze nie wolno opalać skóry, należy unikać basenów, jacuzzi, sauny, nadmiernego wysiłku. Wszystkie te aktywności mogą wpłynąć na stan naszego zdrowia, wywołać infekcję, lub zniszczyć wygląd finalny makijażu permanentnego.

Czy trzeba konsultować makijaż permanentny z lekarzem? Wyjaśniamy!

Większość salonów wymaga decyzji i opinii lekarza prowadzącego lub specjalistki do spraw laktacji. Po pierwsze chodzi o bezpieczeństwo pacjentki, więc jeśli Twój lekarz ma obiekcje lub przeciwwskazania do odbycia się zabiegu, przesuń go, aż powód przeciwwskazań zniknie.

Lekarz może zlecić dodatkowe badania krwi, aby sprawdzić, czy nasz organizm udźwignie obciążenie związane z wykonaniem makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny brwi podczas karmienia piersią – podsumowanie

Najnowsze badania wykazują, że profesjonalne tusze do wykonania makijażu permanentnego są przebadane dermatologicznie i nie stanowią zagrożenia ani dla mamy, ani dla dziecka. Trzeba się jednak liczyć z tym, że ze względu na zmęczenie organizmu może być utrudnione gojenie ran, a także zwiększona podatność na infekcje.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości, bądź pytania to na naszym blogu znajdziecie wiele artykułów, które starają się wyjaśnić Wam najważniejsze zagadnienia związane z makijażem permanentnym.

Spis treści

Przeczytaj również:

makijaz-permanentny-brwi-dzien-po-dniu

Makijaż permanentny brwi dzień po dniu

Po wykonaniu makijażu permanentnego brwi skóra regeneruje się, a pigment stabilizuje w jej głębszych warstwach. Wpływa to na zmiany wyglądu naskórka, wykonanych kresek nad oczami