makijaz-permanentny-a-cukrzyca

Makijaż permanentny brwi a cukrzyca – czy jest przeciwwskazaniem do zabiegu?

W wypadku makijażu permanentnego brwi jest wiele różnych przeciwwskazań lub sytuacji, przy których przed podejściem do zabiegu makijażu permanentnego potrzebne są konsultacje z lekarzem lub specjalistą. Należą do nich między innymi ciąża, okres karmienia piersią, a także różnego rodzaju choroby przewlekłe. Jedną z nich jest cukrzyca i w poniższym artykule sprawdzimy, czy w jej przypadku można wykonać brwi permanentne oraz czy choroba wpływa na efekt i gojenie się skóry. Dowiemy się także co jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego oraz jak przygotować się do zabiegu.

Czy przy cukrzycy można wykonać brwi permanentne? Wyjaśniamy!

Tak! Cukrzyca, a przynajmniej niektóre jej typy, nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi. Co prawda, są obłożone pewnym ryzykiem i wymagają konsultacji z lekarzem, a także zgłoszenia choroby w salonie, w którym będzie przeprowadzany zabieg makijażu permanentnego, ale po spełnieniu wymagań formalnych zabieg makijażu permanentnego można przeprowadzić bez żadnych problemów.

Cukrzyca a efekt i proces gojenia się skóry po makijażu permanentnym brwi

Należy pamiętać, że cukrzyca znacząco wpływa na tempo gojenia się ran, co w przypadku makijażu permanentnego ust czy brwi, spowalnia zasklepienie się miejsc, w których był wprowadzany tusz. Ponadto zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji wirusowych czy grzybiczych. Stąd przed przystąpieniem do wykonania makijażu permanentnego musisz mieć pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki krwi. Wtedy rozważa się wewnętrzne stosowanie leków sterydowych przeciwwirusowych, aby wzmocnić odporność. Niestety, to działanie może, ale nie musi, wpłynąć na finalny efekt makijażu permanentnego brwi.

Kiedy cukrzyca jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu PMU? Sprawdź!

Jeśli Twoje wyniki są wyjątkowo złe, a lekarz wydał opinię negatywną na temat udziału w sesji upiększającej, zabieg makijażu permanentnego musisz odłożyć, przynajmniej do czasu poprawienia się Twojej kondycji. Podobnie jeśli cukrzyca wywołała zmiany skórne, dopiero po całkowitym zagojeniu się ran lub zniknięciu zmian skórnych i po tym, jak chory uzyska pozytywną opinię lekarza możliwy jest zabieg makijażu permanentnego.

Warto pamiętać, że to nie jedyne przeciwwskazania. Makijaż permanentny może być zakazany lub odłożony w czasie także z innych powodów. Wszystkie przeciwwskazania dokładnie opisaliśmy w tym artykule: https://nebapmu.pl/makijaz-permanentny-brwi-przeciwwskazania/.

Jak przygotować się do zabiegu makijażu permanentnego, będąc cukrzykiem?

Kiedy wyniki krwi są w normie i chory uzyska pozytywną opinię lekarza i nic już nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego brwi, czas znaleźć odpowiedni salon. Niestety, nie wszystkie salony zdecydują się na wykonanie zabiegu makijażu permanentnego brwi cukrzykowi. Może to wynikać z braku doświadczenia linergistki w postępowaniu z pacjentami chorymi na cukrzycę. Jeśli odpowiedni salon mamy już znaleziony, warto także zadbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Ważne, żeby pamiętać, że zabieg osłabia organizm, zwiększa ryzyko infekcji, a przy cukrzycy skóra goi się dłużej. Warto po konsultacji z lekarzem załączyć leki, które wzmocnią organizm, zacząć stosować kremy, które odżywią skórę i postawić na wzmocnienie organizmu za pomocą codziennej diety i odpoczynku.

Warto też wcześniej przygotować sobie odpowiednie środki do pielęgnacji skóry po samym zabiegu makijażu permanentnego. Nasza skóra będzie potrzebowała odpowiedniego odżywienia i wsparcia, aby wrócić do pełni sił i jak najszybciej poradzić sobie z zaleczeniem miejsca wykonania makijażu permanentnego.

Cukrzyca a makijaż permanentny – podsumowanie

Jeśli więc pacjent uzyska pozytywną opinię lekarza, pozostaje tylko przystąpić do wykonania zabiegu. Pamiętajmy jednak, że ciężka praca nie kończy się w momencie ostatniego wkłucia. Z racji na infekcje wirusowe i bakteryjne, spowolnione gojenie i obciążenie organizmu, konieczne będzie stosowanie się do pewnych zasad (np. nie wolno opalać skóry i pić alkoholu) i pamiętanie o prawidłowej pielęgnacji podrażnionej skóry. Pomogą w tym nasze kosmetyki do pielęgnacji po makijażu permanentnym, dzięki którym Twoja skóra będzie odżywiona i zabezpieczona, a gojenie po zabiegu makijażu permanentnego bardziej skuteczne. Na naszej stronie znajdziesz również inne kosmetyki do codziennej pielęgnacji.

Spis treści

Przeczytaj również:

Mika – hit czy kit w procesie gojenia skóry?

Mika to minerał szeroko stosowany w kosmetyce, który cieszy się dużą popularnością dzięki swoim właściwościom estetycznym, takim jak nadawanie skórze blasku i delikatnego połysku. Występuje