ile-trwa-makijaz-permanentny-brwi

Ile trwa makijaż permanentny brwi? Zobacz, ile czasu zarezerwować sobie na zabieg

Bycie „piękną” wymaga ciężkiej pracy, czasu i poświęceń. Na szczęście są sposoby na to żeby sobie troszkę ułatwić życie i znaleźć małą oszczędność czasu. Makijaż permanentny ust, oczu czy brwi, bo o takim zabiegu mowa, to doskonały sposób, aby zdjąć sobie z barków stres związany z porannym robieniem make up, poprawkami w dzień, czy wieczornym zmywaniem. Dziś sprawdzimy ile trwa makijaż permanentny brwi i jak dokładnie wygląda cały proces.

Od czego zależy długość zabiegu makijażu permanentnego brwi?

Zabieg makijażu permanentnego brwi to wbrew pozorom prosty i krótki proces. Nie znaczy to jednak, że temat nie wymaga uwagi i zastanowienia. Nasze bezpieczeństwo, efekt końcowy i czas potrzebny na zrobienie brwi zależy od doświadczenia linergistki, więc mimo, że zabieg cieszy się ogromną popularnością, a salony robiące makijaż permanentny brwi można znaleźć wszędzie, warto dokładnie przemyśleć wybór salonu i linergistki.

Co rzutuje na czas trwania wykonania makijażu permanentnego brwi:

  • doświadczenie linergistki,
  • zakres prac,
  • wypełnienie dokumentacji,
  • przygotowanie rysunku wstępnego,
  • czas trwania samego zabiegu.

Różne etapy mogą wymagać różnego czasu, a w dużej mierze zależne jest to od doświadczenia prowadzącej. Wprawiona ręka i znajomość tematu jest tu więc bardzo istotnym elementem.

Z ilu etapów składa się zabieg makijażu permanentnego brwi?

Cały zabieg składa się z pięciu głównych etapów. Każdy jest tak samo ważny i niezbędny, na żadnym z nich też nie warto oszczędzać, ani tym bardziej go pomijać. Po pierwsze, może to wpływać na nasze bezpieczeństwo, wygląd i samopoczucie. Po drugie nazwa – makijaż permanentny brwi, nie wzięła się z niczego, warto więc sprawdzić co musisz wiedzieć, o makijażu, który zostanie z Tobą na lata.

Proces wykonywania brwi krok po kroku – zobacz, ile trwają jego poszczególne etapy

W przypadku makijażu permanentnego brwi mówimy o zabiegu, który może potrwać od 45 minut do nawet 3 godzin. Składa się na niego 5 etapów i czas trwania każdego z nich może być różny, na każdy też rzutują indywidualne preferencje klienta.

Konsultacja i wypełnienie odpowiednich dokumentów

Makijaż permanentny brwi to nie tylko położenie się na fotelu i przystąpienie do zabiegu pigmentacji. To też wypełnienie dokumentacji i dokładne konsultacje. Sama lista przeciwwskazań, o których pisaliśmy tutaj, jest długa i wymaga przemyślenia – do najważniejszych należą: ciąża, karmienie piersią, choroby serca, alergia na środki znieczulające, czy przyjmowane leki.

Podczas konsultacji wytłumaczona też zostaje trwałość makijażu permanentnego brwi i jak długo utrzymuje się na ciele, aby osoba podejmująca się zabiegu była świadoma jego konsekwencji.

Przygotowanie do wykonania zabiegu makijażu permanentnego brwi

Następnym etapem jest przygotowanie Twojej twarzy do przeprowadzenia makijażu permanentnego brwi. Oczyszczenie skóry, znieczulenie, dobór metody i sprawdzenie, który pigment (odcień barwnika) sprawdzi się najlepiej. To bardzo ważny etap, ponieważ w przypadku wystąpienia alergii na pigment, należy użyć innego produktu lub nawet całkowicie zrezygnować z zabiegu.

Wstępny rysunek brwi przed wykonaniem

Ostatni etap, przy którym można jeszcze coś zmienić, zanim sam zabieg makijażu permanentnego brwi wejdzie w ostateczną fazę, to wykonanie rysunku wstępnego. Sprawdzamy czy rysunek wstępny i kształt brwi pasuje, czy dobrano odpowiedni barwnik, a także czy makijaż permanentny brwi kryje wszelkie niedoskonałości. Po wprowadzeniu barwnika, możliwość zmiany kształtu będzie niewielka, a jego trwałość przewidziana jest na lata.

Wykonanie makijażu permanentnego brwi

To, ile trwa zabieg makijażu permanentnego zależy od wielu czynników. Grubość brwi, działanie maści przeciwbólowych, skomplikowanie kształtu, metoda, którą jest robiony i indywidualne predyspozycje osoby poddającej się zabiegowi. Doświadczona linergistka potrafi jednak sprawić, że zabieg będzie szybki i bezbolesny.

Ocena wykonanego makijażu i poprawki

Przedostatnim etapem jest ukazanie klientce efektów wykonanego makijażu i upewnienie się, czy nie wymaga on poprawek. Jeśli nie masz zastrzeżeń, to w tym momencie wizyta dobiega końca.

Po kilku tygodniach, gdy makijaż permanentny brwi się zagoi i mamy pełną świadomość jak wygląda, następuje ostatni etap. W cenę makijażu permanentnego brwi zazwyczaj mamy wliczone poprawki po zabiegu, aby efekt makijażu permanentnego brwi był idealny i całkowicie spełnił nasze oczekiwania.

Czas trwania makijażu permanentnego brwi – podsumowanie

Najczęstsze pytania pojawiające się przed zabiegiem dotyczą tego ile trwa makijaż permanentny brwi, czy makijaż permanentny brwi boli i jak długo utrzymuje się efekt. Nic dziwnego, zabieg makijażu permanentnego brwi staje się coraz popularniejszy na całym świecie. Dzięki idealnemu podkreśleniu oczu poprawiamy swoją pewność siebie, zawsze wyglądamy elegancko i stylowo i to o każdej porze dnia czy nocy.

Spis treści

Przeczytaj również: