czym-smarowac-usta-po-makijazu-permanentnym

Czym smarować usta po makijażu permanentnym?

Makijaż permanentny ust to zabieg kosmetyczny, którego popularność wciąż rośnie. Po jego wykonaniu niezbędna jest jednak właściwa pielęgnacja ust, która sprawi, że efekt będzie jeszcze piękniejszy. W artykule opowiemy jakie kosmetyki stosować, by utrzymać nawilżenie ust, przez jak długi czas je nakładać, a także jakie domowe zabiegi stosować, by wydobyć piękno podkreślonego odcienia warg.

Makijaż permanentny ust: jakie kosmetyki stosować?

Czego należy używać po zabiegu makijażu permanentnego ust? Bezpośrednio po zabiegu istotne jest skompletowanie stosownych preparatów wspierających utrzymanie podrażnionych ust w dobrej kondycji, a także wspierających zdrowe gojenie. Skóra ust, w samej swojej naturze, jest niezwykle delikatna, dlatego wymaga dużej uwagi w pielęgnacji. Efektywny zestaw regeneracyjny obejmuje profesjonalne kosmetyki wspierające odnowę po zabiegu pigmentacji i najczęściej zawiera on:

  • środek dezynfekcyjny w formie sprayu lub żelu,
  • dobrany przez linergistę krem dedykowany regeneracji naskórka po zabiegu makijażu permanentnego.

Okres gojenia ust po makijażu jest czasem szczególnym. Od odpowiedniej pielęgnacji bowiem zależy, jak finalnie będą wyglądały usta. Dobór właściwych, profesjonalnych preparatów, a także zwrócenie uwagi na ich higienę zmniejszy wystąpienie ryzyka infekcji opryszczki, także pozwoli utrzymać równomierny, intensywny pigment w naskórku i przyspieszy gojenie.

Jak długo smarować usta po makijażu permanentnym?

Ile trwa czas pielęgnacji ust po makijażu permanentnym? Aby nie tylko wspomóc proces gojenia, ale również zapobiegać powstaniu odbarwienia makijażu, warto przez dwa tygodnie od wykonania pigmentacji często smarować usta zaleconym preparatem przez linergistę. Nie można zapobiegać też o higienie — usta permanentne narażone są na działanie patogenów, które mogą spowodować wystąpienie opryszczki. Jednak po przejściu przez wszystkie etapy gojenia ust nie należy zaniechać stosowaniu nawilżaniu i ochronie ust. Kluczowym jest dalsze regularne stosowanie pomadek zawierających filtry UV, pozwalające chronić przed działaniem czynników zewnętrznych oraz promieniowaniem słonecznym.

Pielęgnacja po zabiegu makijażu permanentnego ust

Jak należy zadbać o makijaż permanentny ust? Gojenie to niezwykle istotna sprawa, u każdego przebiega ono jednak inaczej. Podczas pierwszego dnia po zabiegu zazwyczaj nie należy nakładać na wargi niczego, a jedynie usuwać delikatnie wacikiem nadmiar osocza. W kolejnych dniach naskórek nadal jest silnie podrażniony, od około trzeciego dnia złuszcza się wraz z pigmentem, co przyczynia się do powstawania nieestetycznych odstających skórek. Kolejne dni, aż do dnia 14 po zabiegu, to czas na intensywne nawilżanie i ochronę ust.

Absolutnie nie wolno usuwać skórek mechanicznie — grozi to nierównomiernym rozłożeniem pigmentu i w konsekwencji powstaniu plam w makijażu. Jest to też początek stosowania zaleconych środków dezynfekcyjnych oraz specjalnych kremów, które zalecił specjalista wykonujący zabieg. Zazwyczaj preparaty specjalistyczne należy nakładać do wygojenia ust, czyli około dwóch tygodni. Jednak tutaj pielęgnacja ust po makijażu się nie kończy — należy dalej codziennie stosować ochronny balsam z filtrem UV.

Jednak nie tylko kosmetyki i preparaty apteczne wpływają na efekt makijażu. Aby efekt był trwały i zadowalający, w okresie gojenia ust po makijażu nie należy korzystać z sauny, basenów, zabiegów SPA, kąpieli słonecznych oraz solarium. Zaleca się także rezygnację ze spożywania gorących napojów oraz dań i unikanie ostrych przypraw mogących podrażniać uwrażliwione po zabiegu usta.

Jakie są zalety smarowania ust po makijażu permanentnym?

Co daje nam stosowanie preparatów pielęgnacyjnych po pigmentacji ust?

  • Przyspiesza gojenie — składniki aktywne preparatów wspierają odnowę naskórka.
  • Obniża ryzyko wystąpienia infekcji — usta po zabiegu są uwrażliwione i stanowią wrota do wnikania patogenów, dlatego też potrzebują środków dezynfekujących i okluzyjnych.
  • Pozwala na zachowanie głębi koloru oraz zapobiega powstawaniu plam w rozłożeniu barwnika.
  • Nawilża łuszczący się po zabiegu naskórek, dzięki czemu zmniejsza dyskomfort związany z suchością warg.

Smarowanie ust po makijażu permanentnym ust — podsumowanie

Zabieg makijażu permanentnego ust jest inwazyjnym sposobem na poprawienie urody, który wymaga skrupulatnej pielęgnacji, by zachwycał efektem. Stosowanie dobranych preparatów i zachowanie zasad pielęgnacji pozwala na zwiększenie komfortu w trakcie gojenia, utrzymanie pigmentacji w dobrym stanie oraz zapobiega wnikaniu chorobotwórczych patogenów mogących wywołać infekcje naruszonego naskórka.

Spis treści

Przeczytaj również:

Mika – hit czy kit w procesie gojenia skóry?

Mika to minerał szeroko stosowany w kosmetyce, który cieszy się dużą popularnością dzięki swoim właściwościom estetycznym, takim jak nadawanie skórze blasku i delikatnego połysku. Występuje