Marzysz o trwałym podkreśleniu oprawy oka i zastanawia cię bezpieczeństwo makijażu permanentnego? Wokół tej procedury narosło wiele mitów, które można włożyć między bajki. Wyjaśniamy, dlaczego ten zabieg kosmetyczny nie zaszkodzi ani twojej urodzie, ani zdrowiu i dlaczego warto wykonać makijaż permanentny.
Czy makijaż permanentny brwi jest bezpieczny?
Makijaż permanentny jest bezpieczny – jednak pod pewnymi warunkami. Jednak aby nie zaszkodził skórze, musi być zrealizowany za pomocą odpowiednich, sprawdzonych kosmetyków. Jego wykonanie należy powierzyć też doświadczonej linergistce, która precyzyjnie wprowadzi barwnik w skórę. Zapewni to naturalny i trwały efekt makijażu permanentnego. Dla Ciebie będzie to oznaczać to koniec z codziennym malowaniem włosków.
Ten zabieg kosmetyczny musi też przebiegać według ściśle określonej procedury, której każdy etap powinien być omówiony z klientką gabinetu.
Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi?
Makijaż permanentny brwi składa się z kilku etapów.
- Linergistka przeprowadza wywiad z klientką dotyczący ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.
- Linergistka podczas konsultacji z klientką dobiera odcień pigmentu brwi i przygotowuje szablon ich kształtu.
- Pole zabiegowe makijażu jest dezynfekowane i znieczulane – za pomocą kremu znieczulającego nakładanego na skórę.
- Linergistka przystępuje do wykonania makijażu permanentnego polegającego na wprowadzeniu pigmentu w skórę – za pomocą cienkiej igły.
- Klientka otrzymuje do linergistki zalecenia dotyczące pielęgnacji świeżo wykonanego makijażu.
Makijaż permanentny wiąże się z nakłuwaniem skóry i wprowadzaniem w nią barwnika, dlatego po jego wykonaniu wymaga ona szczególnej troski. Zapewnisz ją podrażnionemu polu zabiegowemu, wybierając kosmetyki od NebaPMU. To produkty pełne składników wspierających regenerację i ukojenie skóry.
Jak wygląda proces pielęgnacji brwi po wykonaniu makijażu permanentnego?
Tuż po zabiegu wykonania makijażu permanentnego brwi (przez 24 godziny) nie należy ich moczyć. Jednak wybierając odpowiednie kosmetyki, można od razu rozpocząć pielęgnację skóry. Mając zestaw regeneracyjny NebumPMU:
- już w dniu zabiegu, tuż po jego wykonaniu, sięgnij po serum z alantoiną, d-Pantenolem oraz z sokiem z aloesu i prebiotykami – składniki te pomogą ukoić twoją skórę i przywrócić ją do równowagi,
- od 3 dnia po zabiegu nakładaj na pole zabiegowe krem z ceramidami, masłem shea, olejem z konopi i z ogórecznika, które wesprą nawilżenie i delikatne natłuszczenie skóry,
- po 8 dniach od zabiegu zacznij pielęgnację za pomocą specjalnego masła do skóry po makijażu permanentnym. W jego składzie znajduje się masło shea, kakaowe i mango oraz olejki roślinne, które pomagają przywrócić naskórkowi elastyczność i piękny wygląd.
Niestety nie wszyscy, którzy marzą o makijażu permanentnym, mogą się na niego zdecydować.
Jakie są przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi?
Przeciwwskazaniami do makijażu permanentnego brwi są:
- ciąża i karmienie piersią – nie ma badań, które w 100% potwierdzałyby, że stosowanie barwników jest bezpieczne dla rozwijającego się płodu,
- infekcje (przeziębienia, choroby grzybicze), które osłabiają odporność organizmu, co zwiększa ryzyko zakażenia pola zabiegowego,
- opalenizna – wówczas trudno dobrać właściwy odcień pigmentu,
- stosowanie niektórych leków – sterydowych czy rozrzedzających krew, które zwiększają krwawienie podczas zabiegu,
- świeże blizny, niedawno przebyte zabiegi kosmetyczne i z zakresu chirurgii plastycznej – np. plastyka powieki, wstrzykiwanie botoksu i lifting. Z wykonaniem makijażu permanentnego brwi należy poczekać, aż stan skóry wrócił do normy, by „nowe” brwi pasowały do twarzy.
Chcesz dowiedzieć się więcej o tym, kiedy i dlaczego nie należy przeprowadzać tego zabiegu? Przeczytaj artykuł, w którym opisujemy przeciwwskazania do makijażu permanentnego brwi.
Zabiegu makijażu permanentnego brwi nie należy się bać. Aby mieć pewność, że będzie bezpieczny, należy udać się do doświadczonej, zaufanej linergistki. Następnie, by skóra w okolicach pola zabiegowego jak najszybciej wyglądała pięknie, należy sumiennie ją regenerować i nawilżać.