“Czy makijaż permanentny boli” to jedno z najczęstszych pytań pojawiających się wśród osób zastanawiających się nad tym zabiegiem. Niezależnie od tego, czy chodzi o makijaż ust, oczu czy brwi, odczucia bólowe czy uczucie dyskomfortu to coś, co skutecznie może odstraszyć potencjalnych zainteresowanych. Wiedzą też o tym salony kosmetyczne dlatego przy makijażu permanentnym, inaczej niż w przypadku tatuażu, stosuje się specjalne preparaty. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie czy makijaż permanentny boli i jeśli tak to od czego to zależy, sprawdzimy do czego można porównać ból podczas zabiegu, także podpowiemy jak ewentualnie go złagodzić.
Makijaż permanentny brwi – czy boli?
Zacznijmy od tego na czym polega makijaż permanentny, bo tłumaczy to dokładnie, dlaczego w ogóle odczuwamy ból. Podczas robienia makijażu permanentnego, pigment wprowadzany jest pod skórę za pomocą specjalnej igły. W konsekwencji następuje przerwanie skóry, co prowadzi do odczuwania bólu. Każdy człowiek ma inny próg bólu, więc w czasie zabiegu jego natężenie może być różne dla każdej z nas.
Do czego można porównać ból odczuwany podczas zabiegu makijażu permanentnego brwi?
Uczucie bólu, chociaż lepiej sprawdzi się tu określenie uczucie dyskomfortu, odczuwalne podczas makijażu permanentnego brwi najlepiej porównać do delikatnych uszczypnięć, lub zadrapań. Dopiero gdy skóra staje się podrażniona, a znieczulenie przestaje działać chwilowy dyskomfort może wzrastać. Większość klientek mówi, że w czasie zabiegu odczuwa tylko lekkie mrowienie i zabieg jest prawie bezbolesny. Wszystko jednak zależy od indywidualnego odczuwania.
Metoda wykonywania permanentnych brwi, a ból podczas zabiegu – która technika boli bardziej?
Jest kilka metod, które stosuje się przy wprowadzeniu barwnika pod skórę i mogą one mieć przełożenie na odczuwalny ból i dyskomfort podczas zabiegu.
Metoda włoskowa
Ból odczuwalny podczas tej metody będzie znacznie mniejszy, a to dlatego, że przy pomocy igły wrysowujemy pojedyncze włoski w brakujących miejscach, w celu zagęszczenia optycznej objętości brwi. Ma to dać naturalny efekt, a zabieg określa się jako szybki i bezbolesny.
Microblading
Do wykonania makijażu permanentnego tą metodą potrzeba trochę czasu, a zakres prac jest większy niż przy metodzie włoskowej, choć bardzo podobny. Wykonanie rysunku wstępnego obejmuje większą powierzchnię niż naturalne brwi, a konstruowanie i wyrysowywanie włoska po włosku, od miejsca gdzie włosek nie występował wcale do miejsca gdzie znajdują się naturalne włoski, wymaga większej ilości wkłuć.
Pełne wypełnienie brwi
Uważa się, że to najbardziej bolesny makijaż permanentny i najmniej naturalnie wyglądający. Mimo wszystko ma swoich zwolenników, ponieważ w tej metodzie następuje pełne wypełnienie brwi. Ze względu na dużą ilość tuszu użytą do wykonania makijażu permanentnego, długo utrzymuje się kształt i kolor brwi. Zabieg wymaga jednak wielu wkłuć, przez co skóra jest podrażniona i zaczerwieniona. Z tego względu zabieg uznawany jest na najbardziej bolesny, co często wiąże się z niechęcią i obawami.
Jak zmniejszyć ból podczas wykonywania zabiegu makijażu permanentnego brwi? Podpowiadamy!
To nie tak, że jesteśmy bezbronne i nic nie możemy poradzić, aby zabieg makijażu permanentnego mniej bolał. Są metody i sposoby, aby był łatwiejszy w odbiorze:
- maść lub krem przeciwbólowy,
- dobrze nawilżona skóra,
- wypoczęte ciało i umysł,
- stosowanie się do rad i zaleceń linergistki.
Ważna kwestia! Nigdy nie należy samodzielnie przyjmować żadnych leków przeciwbólowych ani alkoholu, aby łatwiej przejść przez zabieg makijażu permanentnego. Może to doprowadzić do odwrotnego efektu, a dodatkowo mogą wystąpić alergie na składnik kremu lub komplikacje podczas zabiegu.
Ból skóry po wykonaniu makijażu permanentnego brwi – jak go złagodzić?
Chcąc złagodzić odczuwanie dolegliwości bólowych po zabiegu warto zadbać o odpowiednią pielęgnację brwi. Dobrze odżywiona skóra szybciej się goi, a przez to ból szybciej mija. Zestaw do regeneracji skóry po makijażu permanentnym zawiera wszystko, co potrzebne jest, by to osiągnąć. Wszystkie kosmetyki zostały stworzone z myślą o regeneracji i pielęgnacji miejsca zrobienia makijażu, są przebadane oraz zawierają potrzebne elementy i mikroskładniki .
Czy makijaż permanentny brwi boli – podsumowanie
Nie ma co ukrywać, makijaż permanentny boli, ale nie jest to paraliżujący ból, tylko lekkie mrowienie. Tylko niektóre klientki odczuwają go w sposób, który wymaga specjalnych metod walki z bólem. Jeśli jednak mamy niski próg bólu, warto wcześniej zapoznać się z zagadnieniem ile trwa makijaż permanentny brwi.
Warto też zadbać o to, aby ciało było wypoczęte oraz dobrze nawilżone w miejscu, gdzie będzie robiony makijaż permanentny. Koniecznie należy słuchać wskazówek i zaleceń linergistki. W takim wypadku, nawet nie poczujemy różnicy pomiędzy łagodnym znieczuleniem, a wykonywaniem tatuażu.